[Informacja] Play będzie tłumaczył się z 4G?

Mesjash
Spec
Spec
Posty: 744
Rejestracja: 18:50 12 lis 2010
ROM: Windows Phone 8
[Informacja] Play będzie tłumaczył się z 4G?

Post autor: Mesjash » 16:10 27 sty 2011

Od kilku dni w branży telekomunikacyjnej wiele emocji budzi poniedziałkowa konferencja Play, na której czwarty gracz poinformował o uruchomieniu największej w Polsce sieci 4G. Czy konkurenci poskarżą się UOKiK?
W poniedziałek komórkowa sieć Play wywiozła dziennikarzy na Koniec Świata, gdzie odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o uruchomieniu technologii HSPA+. Czwarty gracz komórkowego rynku przy promocji nowej technologii postanowił wykorzystać magiczne 4G, co widać w najnowszej kampanii pod hasłem Świat bez ograniczeń w największej w Polsce nowej sieci 4G.

Konferencja wywołała sporo emocji wśród internautów, którzy w komentarzach zauważają, iż operator uruchamia niby 4G, a przy okazji zapowiada ograniczenie prędkości mobilnego Internetu. Głos w dyskusji zabrał także rzecznik pomarańczowego operatora, który konferencję Play uznał za "ściemę roku". (viewtopic.php?f=70&t=1081)

Konkurenci są zdania, że Play (biorąc pod uwagę jego zasięg oraz ograniczenie prędkości) nie powinien nadużywać znaczenia sieci czwartej generacji. Według Dziennika Gazeta Prawna, na rynku spekuluje się, że konkurenci mogą pójść na wojnę z Play i jego działania zgłosić do UOKiK.

Co na to Play? Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, odpierając zarzuty powołuje się na decyzję Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union - ITU). organizacja ta dała zielone światło do używania określenia 4G dla HSPA+ (Download do 21 Mb/s oraz Upload do 5,76 Mb/s).

- Owszem nasi konkurenci wdrażają szybszą technologię - jak na przykład HSPA+ DC. Dlaczego jej nie nazywają 4G? Tego nie wiem. Widocznie taka decyzja nie zapadła jeszcze w Paryżu. W końcu ITU ogłosiło swój dokument w grudniu a w globalnych korporacja decyzje podejmowane są zdecydowanie dłużej niż w Play - odniósł się rzecznik Play do gorzkiego komentarza rzecznika Orange.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post