Instrukcja wgrywania dowolnego ROM'u

Instrukcja wgrywania dowolnego ROM'u

Postprzez Mesjash » 19:18 15 lut 2011

I. A co to?
Poniżej przedstawiam sposób na zmianę ROMu LG GT540 na dowolny ROM przeznaczony dla tego telefonu.
W następnych toturialach pokażę, jak zainstalować i używać recovery (przydatne do backupu i odzyskiwania uwalonego sytemu) oraz jak wrzucić do starego poczciwego LG najnowszego Androida 2.3 (CyanogenMod 7).
Niestety by cieszyć się Andkiem 2.3 musicie przebrnąć przez moje wypociny.
Na początek istotna uwaga:
:!: Nie ponoszę najmniejszej odpowiedzialności za ewentualne uwalenie telefonu, bo ktoś czegoś nie doczytał, czy czcionka była za mała. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność :!:
Uwaga mniej istotna: zróbcie backup kontaktów, wiadomości, programów, zdjęć, gdyż zmiana romu czyści wszystko w telefonie.
Opisanego poniżej sposobu używałem dziesiątki razy, a telefon nadal sprawny. Odpowiedź na większość pytań brzmi "U mnie działa".
Zmiana ROMu nie powoduje utraty gwarancji producenta.
II. Po co mi to?
Za pomocą programu LGMobile Update, dostępnego na stronie producenta można bezstresowo uaktualnić posiadane oprogramowanie. Problem pojawia się, gdy już ucegliliśmy nasz telefon (zwykle objawia się to zwisem na logu LG podczas uruchamiania - pozdro dla Radeks0 viewtopic.php?f=184&t=1132 :) ). I tu mały problem. Oficjalnym sposobem możemy wrzucić jedynie ROM do działającego telefonu oraz jedyne od operatora, u którego zakupiony został nasz telefon. Aktualizacje przypisane są do numeru IMEI telefonu, a ten z kolei do operatora. Przykład: kupiłeś tel bez simlocka, oryginalnie zakupiony w Play, softu od Plusa na nim nie zainstalujesz. Podobny problem pojawia się po przeniesieniu numeru, no chyba że przez sentyment chcesz mieć soft starego operatora w telefonie.
Innym przypadkiem, w którym warto zastosować poniższy toturial jest chęć zmiany oficjalnego ROMu zainstalowanego w telefonie.
III. To co jest potrzebne?
1. Umiejętność czytania ze zrozumieniem.
2. Windows XP lub Windows 7 (32b)
3. Zainstalowane SDK (toturial dzięki Viperoo znajdziesz tu: viewtopic.php?f=11&t=748
4. Dowolny ROM z tego wątku viewtopic.php?f=186&p=4099#p3566
UWAGA. Jeśli chcesz instalować recovery (a później inne systemy, Andka 2.2, Andka 2.3) musisz zainstalować ROM z fastbootem z linku poniżej:
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników:
Musisz się zarejestrować, aby zobaczyć co jest tutaj napisane.

5. Program do zmiany ROMu, o ten:

6. Zainstalowane wszystkie sterowniki przy pomocy programu LGMobile Update. Dla leniwych wrzucam paczkę

ale i tak zalecam instalację najświeższych sterowników do Waszej wersji systemu za pomocą programu od LG.
IV. Instalacja.
1. Zastanów się, czy na pewno tego chcesz.
2. Zalecam wyłączenie antywirusa, gdyż niektórym AV odwala i blokują program do zmiany romu, a to powoduje poważne komplikacje.
3. Wypakuj pobrany KDZ FW UPD EN.zip i zainstaluj MSXML 4.0 SP3 Parser z paczki.
4. Pobrany ROM (to to z rozszerzeniem .kdz) skopiuj do folderu z wypakowaną zawartością KDZ FW UPD EN.zip
5. Podłącz tel i nie rozłączaj go aż do zakończenia aktualizacji, bo uwalisz telefon.
6. W managerze urządzeń wyłącz wirtualny modem LG, o tak:
Obrazek
7. Uruchom program KDZ_FW_UPD.exe
8. Poustawiaj opcje:
Type: 3GQCT (na rysunku A)
Phone mode: DIAG (na rysunku B)
(oznaczenia trybów:
DIAG - standardowe dla dzialających i uruchomionych telefonów
EMERGENCY - flashowanie po uruchomieniu w Emergency/Download Mode (dla uwalonych telefonów)
CS_EMERGENCY- na szczęście nie wiem :)
W polu KDZ File wskaż pobrany ROM (tak, ten plik z rozszerzeniem .kdz) (na rysunku C)
9. Wciśnij Launch software update (na rysunku D)
Czekaj cierpliwie, aż proces się zakończy. Może do potrwać do 10 min. Pod żadnym pozorem nie wyłączaj komputera, ani nie odłączaj telefonu, bo zrobisz z niego przycisk do papieru.
Ściąga:
Obrazek

Jeśli dostaniesz komunikat jak ten oznaczony E na rysunku, oznacza to, że nie masz zainstalowanych sterowników do telefonu. W takim przypadku jeszcze raz zastanów się, czy chcesz się tym bawić, skoro już narobiłeś błędów.

Po zakończonym flashowaniu telefon uruchomi się ponownie. Pierwsze uruchomienie może trwać również około 5 min. Gdy telefon wstanie, możesz spokojnie otworzyć pifko 8~t - udało się.
V. Wipe.
Teraz aby uniknąć denerwujących komunikatów typu "adnroid.process.costam został niespodziewanie zamknięty" robimy wipe, czyli przywrócenie ustawień fabrycznych.
Wciskasz jednocześnie:
Vol + - górny przycisk po lewej stronie
home - przycisk z domem po środku przedniego panelu
search - górny po prawej.
Pojawi się oczywiste pytanie, którego treści nie pamiętam - potwierdzamy. Tel uruchomi się ponownie z ustawieniami fabrycznymi i nowym softem.
Jeśli w punkcie III.4 zdecydowałeś się na ROM z fastbootem, czekaj na kolejny torurial, zainstalujemy recovery.

Kolejna istotna uwaga:

Jeśli wystąpiły jakieś problemy, masz jakieś uwagi co do samego ROMu, dodatkowe pytania, nie pisz mi PW, pisz w tym wątku.

Więcej:
Instalacja i użytkowanie recovery: viewtopic.php?f=185&t=1146 .
Podstawowe operacje z poziomu fastboota: Toturial w przygotowaniu, część tu viewtopic.php?f=185&t=1146.
Instalacja CM 6.1: w przygotowaniu
Instalacja CM 7: viewtopic.php?f=186&t=1148.
Ostatnio edytowano 16:20 23 sie 2011 przez Mesjash, łącznie edytowano 6 razy

Za ten post autor Mesjash otrzymał podziękowania - 5:
AS_PATRYK_AS, Marihuanina, matixter, Palmoster, Viperoo
Mesjash

Spec

Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 96
ROM: Windows Phone 8

Re: Instrukcja wgrywania dowlonego ROM'u

Postprzez Palmoster » 09:21 16 lut 2011

Użyj innych kolorów. Czerwony i zielony zastrzeżony. Popraw przy okazji sygnę :P

PS Super tutek :)

Za ten post autor Palmoster otrzymał podziękowanie od:
czikita90
Palmoster

Podziękował : 33
Otrzymał podziękowań: 48
Telefon: HTC Sensation XE
ROM: HTC Sense 4.1 by mickel
Operator: Play

Reklama

Re: Instrukcja wgrywania dowlonego ROM'u

Postprzez Mesjash » 09:42 16 lut 2011

Poprawione
Mesjash

Spec

Reklama

Re: Instrukcja wgrywania dowolnego ROM'u

Postprzez AS_PATRYK_AS » 19:59 23 mar 2011

Witam robię wszystko tak jak opisane w poradniku lecz system nie wykrywa mi telefonu wykrywa jako odczyt karty pamięci, debugowanie mam ustawione i spróbowałem wyłączyć telefon włączyć i po pojawieniu sie loga LG wpiąć kabelek i ok wpiąłem zainstalowało sterowniki wszedłem w menadżer uradzeń było urządzenie modemu i po chwili znikło system jaki mam zainstalowany to Windows 7 64 bit może to przez to ? i podczas uruchomienia KDZ_FW_UPD modem znikł i uradzenie zostało odłączone i ponownie podłączone ( dźwięk w windowsie) lecz po tym modemu już nie było a komunikat w programie Phone Was Not Found! Jeżeli ktoś miał taki problem to proszę o podpowiedź.
W programie LGMobile update tez na chwile szczytuje telefon itd poczym go odłącza (też żeby go wykryć muszę wyłączyć tel włączyć i szybko wpiąć kabelek)
Obecna wersja androida 1.6
AS_PATRYK_AS

Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: gt540

Reklama

Postprzez Mesjash » 20:27 23 mar 2011

Na początek sugeruję zaktualizować do 2.1 oficjalnym sposobem, czyli LGMobile Update, a jak się uda, to wtedy inny ROM lub jakiś CM (ten z Andkiem 2.3.3 jest już OK). Czy zainstalowałeś wszystkie sterowniki programem LGMobile Update? Ja wszystkie toturiale i przeróbki robiłem na Win7 32b i nie było problemu, być może masz rację, że to wina 64b systemu, ale sprawdź jeszcze stery i oficjalne sposoby od producenta.
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez Palmoster » 21:19 23 mar 2011

Przestańcie gadać (bo to nie pierwszy raz), że coś nie pójdzie bo to x64... Podłącz telefon do kompa. Uruchom menadżer urządzeń (prawy na komputer>właściwości>Menadżer urządzeń). Następnie zobacz czy w zakładce Inne urządzenia jest Android Phone z żółtym trójkątem czy jest w zakładce Android USB Drivers. Jeśli jest z trójkątem to kwestia sterownika. Jeśli nie to znaczy, że sterownik dobry i wara od mojego ukochanego win 7 x64 :P
Palmoster

Reklama

Postprzez AS_PATRYK_AS » 21:31 23 mar 2011

Wszystko jest ok Sterowniki od LGMobile update instalowane i te z forum w urządzeniach brak jakichkolwiek błędów sprawdzałem na drugim komputerze lecz problem ten sam i system tez 64. Jutro zrobię na wirtualnym systemie xp i zobaczę. Chyba ze ktoś ma jakieś inne pomysły
AS_PATRYK_AS

Reklama

Postprzez Palmoster » 21:47 23 mar 2011

Skoro to jest ok to nie wina systemu ;)

Czy masz poprawnie zainstalowane SDK? Po za tym potrzebujesz driverów od SDK pod Win x64.
Telefon musi być wykrywany w zakładce Android USB Devices (warunek poprawnego działania SDK). Włączyłeś debugowanie w telefonie? (Menu>Ustawienia>Aplikacje>Narzędzia dla programistów>Debugowanie)

PS jesli nie jest tam wykrywany to dam Ci drivera od mojego HTC ;) Działa tez na nim Milestonka ;) Więc i LG powinnien dać radę bo to są drivery od googla :D Tylko najpierw zobacz ;)
Palmoster

Reklama

Postprzez AS_PATRYK_AS » 21:54 23 mar 2011

Wszystko mam porobione tak jak piszesz ale go nie widzi byłbym wdzięczny jak byś mógł podesłać te stery :) PS. ja instalowałem takie jak LG dał wiec nie wiem czy to były na x64 :D
AS_PATRYK_AS

Reklama

Postprzez Palmoster » 22:26 23 mar 2011

Próbuj:

;)
Palmoster

Reklama

Postprzez AS_PATRYK_AS » 23:42 23 mar 2011

niestety windows 7 wywala komunikat "Wybrany plik INF nie obsługuje tej metody instalacji" ;/;/;/
AS_PATRYK_AS

Reklama

Postprzez Palmoster » 23:53 23 mar 2011

Wchodzisz w menadzer urzadzen. Tam wybierasz swoj sprzet i dajesz aktualizuj steronik. Potem klikasz ze chcesz sam wybrac z dysku i dajesz mu sciezke do folderu :) dziala na 100% instalacja (2 dni temu rrobilem), co najwyzej nie pomoze:p ale zaistalowac musi sie sie dac:)

Send by my Milestone :)
Palmoster

Reklama

Postprzez Mesjash » 10:19 24 mar 2011

Palmoster napisał(a):Czy masz poprawnie zainstalowane SDK? Po za tym potrzebujesz driverów od SDK pod Win x64.

Ten oficjalny program od LG nie wymaga SDK, więc próbuj połączyć się nim, gdyż mniej rzeczy może pójść nie tak.
Jeśli wyłączyłeś cokolwiek w managerze urządzeń to włącz wszystko i spróbuj jeszcze wyszukiwanie urządzeń użyć.
Na Win7 powinieneś mieć tak jak ja, screeny robiłem na podłączonym tel w trybie debugowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobacz, czego Ci brakuje.

Czy masz zainstalowany LG PC Suite i czy ten program wykrywa Ci tel?

No i zawracam honor Palmosterowi, nigdy nie słyszałem o problemie ze sterami pod 64b*.

*- powyższe stwierdzenie dotyczy jedynie podłączenia tel gt540 i jest ważne jedynie w chwili pisania powyższego postu. Mój znajomy twierdzi, że Win764b nie potrafi nawet własnej obecności na kompie wykryć, nie wspominając o obecności i rodzaju podłączonych urządzeń peryferyjnych ;)
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez AS_PATRYK_AS » 12:13 24 mar 2011

LG PC Suite nie mam ale zaraz spróbuje zainstalować
w menadżerze urządzeń mam tylko to :
http://img845.imageshack.us/i/przechwytywanied.png/
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (2.76 KiB) Przeglądane 1396 razy
AS_PATRYK_AS

Reklama

Postprzez Mesjash » 13:16 24 mar 2011

Czyli Windows zainstalował Ci standardowo stery do pamięci masowej (jak zwyczajnego pendriva), nie masz natomiast sterowników do telefonu.
Zainstaluj oryginalne stery programem LGMobile Update, nie powinno być problemu bo sam wybiera odpowiednie do wersji Twojego systemu i automatycznie je pobiera.
Mi zainstalował między innymi:
LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.7_All_Win7
LGAndroidDriver_WHQL_ML_Ver_1.0_All_Win7
LGSmartPhone_ModemlinkDUNDrive_WHQL_ML_Ver_1.0
LGSmartphone_USBDriver_WHQL_ML_Ver_1.0
Ty powinieneś mieć coś podobnego.
Mesjash

Spec

Reklama