UnROOT waszego G1

UnROOT waszego G1

Postprzez darnox » 16:45 01 cze 2010

To jest mój drugi poradnik związany z G1. Tym razem zajmiemy się unROOTem waszego zROOTowanego telefonu. UnROOT wiadomo robi się wtedy gdy nie spodoba nam się zROOTowany telefon, lub o wiele częściej, gdy musimy go oddać na gwarancję :). Zanim zaczniesz naładuj telefon do 100%.

Na początek pobieramy pliki:

- Nandroid backup
- Splash
- Update
- Android SDK

1. Instalacja i konfiguracja Android SDK
Na początku rozpakowujemy plik z SDK gdzieś na komputerze. Wchodzimy do Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane -> Zmienne Środowiskowe,
odnajdujemy tam zmienną Patch. Edytujemy ją i po średniku dopisujemy ścieżkę do folderu tools w pliku z SDK (np. D:\android-sdk-windows\tools).

Teraz wchodzimy do naszego folderu z SDK, wybieramy stamtąd SDK Setup. Ukarze nam się okienko z AVD Menagerem, przechodzimy do zakładki "Settings",
tam zaznaczamy opcję "Force https://...". Następnie przechodzimy do zakładki "Availabe Packages" i zaznaczamy tam plik "Usb Driver package" po czym klikamy "Inatsll Selected". W tym momencie zainstalują nam się sterowniki od telefonu.

Obrazek
Teraz podłączamy telefon do komputera za pomocą usb, wchodzimy w "Ustawienia -> Aplikacje -> Dla programistów", tam zaznaczamy opcję "Debugowanie USB". Na komputerze znów wchodzimy do Panelu Sterowania -> System -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń, przechodzimy tam do "Inne urządzenia" i "ADB" i klikamy "Zainstaluj ponownie Sterowniki". Ukaże nam się okienko "Kreator aktualizacji sprzętu", wybieramy opcję "Zainstaluj z listy...", a następnie zaznaczamy opcję "Uwzględnij tę lokalizację..." i wpisujemy ścieżkę do katalogu "...\android-sdk-windows\google-usb_driver".

Obrazek
Od tej pory mamy zainstalowane sterowniki do telefonu :).

2. Flashowanie oryginalnego systemu
W końcu zajmiemy się Flashowamiem systemu. Wypakowujemy plik nandroid.zip gdzieś na dysku, wrzucamy tam plik splash.img. Spakowany folder update.zip umieszczamy na karcie SD. Oczywiście wyłączamy telefon, wchodzimy do recovery (Home + Power) i robimy Nandroid backup, oraz WIPE.
Włączamy bootloadera (Home + Aparat) i przechodzimy do "FASTBOOT". Otwieramy "Wiersz polecenia" Start -> Uruchom -> CMD, za pomocą komendy "CD" wchodzimy do naszego folderu z plikami z nandroid np. "cd d:\UNROOT". Po tym piszemy komendy:

Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.

nasz telefon zresetuje się i uruchomi z oryginalnym systemem w wersji 1.5.

Obrazek
Jednak nie mamy jeszcze oryginalnego SPL. By je sflashować wyłączamy telefon, przechodzimy do recovery gdzie klikamy alt + l i alt + s.
Po tej operacji będziemy mieli unroot z głowy i nie będzie nawet śladu, że wcześniej zrootowaliśmy telefon :P. Po pewnym czasie użytkowania telefonu powinniśmy dostać informację o możliwości aktualizacji systemy przez OTA do wersji 1.6 :).

Za ten post autor darnox otrzymał podziękowania - 4:
cysiek, kokos, nokiaspl, pabloskn
darnox
Moderator

Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 49
ROM: cały czas zmieniam :)
Operator: Orange

Re: UnROOT waszego G1

Postprzez kokos » 16:52 01 cze 2010

Bardzo dobra robota. Oby takich więcej. Jest to wzorowy poradnik ;) Na pewno się przyda!
kokos
Zasłużony

Podziękował : 27
Otrzymał podziękowań: 20
Telefon: Motorola Milestone
Operator: Play

Reklama

Postprzez darnox » 08:18 02 cze 2010

Dzięki, też mam nadzieje, że komuś się przyda :) . Jeżeli macie jakieś prośby o konkretny poradnik, to piszcie, bo na razie nie wiem o czym napisać ;) .
darnox
Moderator

Reklama

Postprzez pabloskn » 19:35 07 lut 2011

Witam. Mi cos do konca nie idzie :/ Mam win7 moze to dlatego? W kazdym badz razie zacinam sie na wierszu polecen bo gdy wchodze w CMD i wpisuje komende "cd e:\unroot" (to jest folder nandroid z plikiem splash) i nastepnie jak pisze te komenty fastboot wyskakuje mi komunikat "Nazwa 'fastboot' nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnetrzne lub zewneczne, program wykonalny lub plik wsadowy" i nawet po wpisaniu komendy "cd" pojawia mi sie "C:\Users\Kompik>"... Co mam zrobic?
pabloskn

Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 1
Telefon: HTC G1

Reklama

Postprzez darnox » 19:38 07 lut 2011

Czy wykonałeś punkt "1. Instalacja i konfiguracja Android SDK" i dodałeś ścieżkę do katalogu tools?
darnox
Moderator

Reklama

Postprzez pabloskn » 19:49 07 lut 2011

Owszem postepowalem wedlug instrukcji... Jednak mam chyba nowsza wersje SKD... bo troche inaczej to wyglada i zamiast "usb driver" mam juz "google usb driver"...

I zamiast "revision 3" mam "revision4"

PS: Probowalem na windows XP SP1 to w ogole nie umial mi zainstalowac tych sterownikow. Wyskakiwal komunikat "Nie mozna zainstalowac sterownikow" czy jakos tak.

Prosze o pomoc bo mam cyanmod-a i ten kto go wgrywal cos zwalil bo nie dziala czytnik kart pamieci i bluetooth a nawet juz kupilem nowa czesc i tez nie dzialala a w Hboot widac ze probuje znalesc z karty system...
pabloskn

Reklama

Postprzez darnox » 20:11 07 lut 2011

To po co robić unroot? Nie lepiej jest wgrać inny rom? Co do SDK to chyba znam rozwiązanie ;) W nowszej wersji doszedł nowy folder "platform-tools", musisz wszystkie pliki z tego folderu skopiować do folderu "tools" :). Powiedz czy podziałało.
darnox
Moderator

Reklama

Postprzez pabloskn » 20:15 07 lut 2011

ale tylko skopiowac i probowac dalej od wiersza polecen czy caly proces od nowa zrobic?:>
pabloskn

Reklama

Postprzez darnox » 20:17 07 lut 2011

Tylko skopiować i polecenia fastboot ;)
darnox
Moderator

Reklama

Postprzez pabloskn » 20:20 07 lut 2011

dalej ten sam komunikat... :/ jest gdzies na forum post jak wgrac przez fastboota z karty sd i plik do systemy?
pabloskn

Reklama

Postprzez darnox » 20:28 07 lut 2011

Dziwne, wygląda to tak jak byś źle podał ścieżkę do katalogu "tools" w zmiennych środowiskowych. Lub jak by w tamtym katalogu nie było pliku fastboot (jak byś mógł to sprawdź). Co do wgrywania przez fastboot z kary SD to raczej nie ma takiej opcji bo fastboot jest wykonywany na komputerze. Jeszcze wrócę do poprzedniego pytania, czy nie lepiej jest wgrać inny rom niż unrootować telefon?
darnox
Moderator

Reklama

Postprzez pabloskn » 20:34 07 lut 2011

rzeczywiscie mialem zle napisane sciezke do tools... ale teraz wyskakuje blad " Nie mozna uruchomic programu, poniewaz na komputerze nie znaleziono AdbWinApi.dll". A jakiego roma proponujesz? Sadze ze jak jest juz problem z tym to jeszcze gorzej bedzie z nowym rootem ;/
pabloskn

Reklama

Postprzez darnox » 20:36 07 lut 2011

To akurat dotyczy się folderu "platform-tools", w którym jest plik AdbWinApi.dll. Skopiuj ten plik do katalogu "tools", a najlepiej całą zawartość foldery wrzuć do tools i będzie po problemie ;). Ja polecam ci CM 6.1 - jak dla mnie najlepszy :).
darnox
Moderator

Reklama

Postprzez pabloskn » 20:40 07 lut 2011

mam juz najnowsza wersje :P przed momentem kopiowalem ale sprawdze jeszcze raz i zaraz dam znac
pabloskn

Reklama

Postprzez pabloskn » 20:41 07 lut 2011

cos ruszylo wkoncu :d
pabloskn