Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez darnox » 08:32 26 maja 2010

Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Ten tutorial stworzyłem, ponieważ w Internecie istnieje duża ilość poradników jak zrootować G1, ale część z nich jest o Dream, część o Androidzie wersji 1.5, a reszta jest niedokładna lub ma nieaktualne linki czy też jest po angielsku. Więc postanowiłem napisać własny, aby inne osoby rotujące swój G1 nie miały tego problemu, co ja z poradnikami w Internecie.

Zanim zaczniemy chciałbym abyście dowiedzieli się o kilku rzeczach związanych z rootem, przeczytajcie o tym, co to jest ROM, ROOT, SPL, Recovery, SWAP, Apps2SDRadio. Te wszystkie rzeczy będą wam potrzebne abyście wiedzieli, co robicie z waszym telefonem.Rotowanie telefonu jest równoznaczne z utratą gwarancji!


1. Odczytanie i przekształcanie numeru CID:

A) Na początek potrzebujemy jakiejś przeglądarki plików w naszym telefonie,najlepiej „Astro File Menager”, można go pobrać z Marketu. Potem włączamy program i wchodzimy do katalogu: „/sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/”. Gdzie * tam znajdują się jakieś cztery litery, u mnie to było mmc1: aaaa. Odnajdujemy plik o nazwie „CID” przytrzymujemy go placem, z listy wybieramy „Open as” i „text”. Zobaczymy wtedy okienko z kodem:
Obrazek
Przepisujemy ten kod parami, czyli:
Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.

Teraz musimy go przekształcić przepisując parami od tyłu, czyli:
Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.

Następnie dwa pierwsze znaki zamieniamy na zera (00), całość powinna wyglądać tak:
Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.

Kod ten kopiujemy zapisujemy w jakimś pliku tekstowym.

B) Istnieje też druga możliwość o wiele szybsza. Musimy pobrać program CIDConwenter.Program ten sam wyszukuje i przekształca kod CID. Niestety w najnowszej wersji programu nie działa generowanie goldcard.img, gdyż link do generatora został zmieniony.Po zainstalowaniu programu, włączamy go.Klikamy menu i „Odczytaj CID”. Następnie klikamy na przycisk „Przekształć”, pozostaje nam tylko skopiować przekształcony kod CID z dolnego okienka i zapisać go w jakimś pliku tekstowym.

Obrazek

2. Generowanie i wgrywanie goldcard.img na kartę SD:

a) Generowanie goldcard.img jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić tam wszystkie pola. Na naszego maila dostaniemy wygenerowany plik goldcard.img, ściągamy go na komputer.

b) Istnieje kilka sposobów wgrywania na kartę pliku goldcard.img. Ja opisze najlepszy, według mnie no i nie trzeba mieć do niego Linuxa czy urządzenia z Windows Media:).Przed zrobieniem tego punktu sformatuj swoją kartę SD do Fat32.

Aby to zrobić podłączamy telefon do komputera wybieramy opcję „Podłączenie przez USB”, wchodzimy do „Mój komputer”, prawym przyciskiem myszki klikamy na ikonę z naszą kartą i wybieramy formatuj. Wszystko ustawiamy tak jak na screenie i klikamy „Rozpocznij”.

Obrazek

Po formacie pobieramy HxD i instalujemy go na komputerze. Podłączamy telefon do komputera, włączamy opcje „Podłączenie przez USB” i włączamy program.Wchodzimy do „Extras”, wybieramy „Open disk image…”. Szukamy naszego goldcard.img i go wybieramy. Ukarzą nam się różne cyfry i litery, na górnym pasku będziemy mieli domyślnie zaznaczone „16” zamieniamy to na „10”. Później znowu wchodzimy do „Extras”, tylko tym razem wybieramy opcję „Open disk…”. Stamtąd wybieramy „RemovableDisk1”.Utworzy nam się wtedy druga zakładka z naszą kartą. Tam też zamiast „16” wybieramy „10”. Następnie w zakładce „goldcard.img” wybieramy „Edit”, „Select all” po tym wybieramy „Edit”, „Copy” i przechodzimy do drugiej zakładki „Removable Disk 1”. Zaznaczamy wszystkie linijki, aż do 170 włącznie. Klikamy „Edit” i „Paste insert”. Następnie wchodzimy do „File” i klikamy „Save”. Jeżeli po ponownym podłączeniu telefonu do komputera i wejściu na kartę Windows nie będzie chciał jej sformatować znaczy to, że mamy poprawnie stworzoną GoldCard. To wszystko, jeżeli chodzi o wgrywanie goldcard.img.


[b]3. Upgrade do wersji systemu RC7/RC29Teraz wykorzystamy lukę w zabezpieczeniach systemu w wersji RC7/RC29:).

Ten krok dla niektórych był koszmarem, ponieważ przy flashowaniu pojawiał im się komunikat „Not allowed”, oznacza to, że źle wygenerowali GoldCard. Jeżeli wam też wyskoczy taki błąd wróćcie do punktu 2 i zróbcie go jeszcze raz. Ja na szczęście nie miałem tego problemu .

Na początek pobieramy plik z systemem w wersji RC7lub RC29. Na komputerze rozpakowujemy folder z naszym systemem. Odnajdujemy tam plik o nazwie:

Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.


Sprawdzamy czy na pewno tak się nazywa, wrzucamy go na kartę SD. Wyłączamy telefon i włączamy bootloadera (Aparat + Power). System powinien sam zacząć się instalować.

Nie wyłączaj telefony podczas flashowania systemu!

Po zainstalowaniu, jeżeli telefon sam się nie wyłączy, wyłączamy go ( Słuchawka + MENU + Power). Potem włączamy telefon i będziemy musieli skonfigurować konto gmail, (aby skonfigurować APN trzeba kliknąć MENU). Po wejściu do Stetting->About phone,w zakładce będziemy widzieli napis RC7 lub RC29.

4. Flashowanie nowego recovery:

Powiem wam, że to ten krok sprawił mi najwięcej problemu. Wszystko to było spowodowane nieprawidłowymi plikami recovery.img zamieszczonymi w Internecie, dlatego zamieszczam tu plik, na którym udało mi się to zrobić.

Za nim zaczniecie, wyczyśćcie swoją kartę pamięci. Na początek pobieramy z TĄDprogram „Telnet”, można go także pobrać z Marketu nie ma różnicy. Instalujemy go, następnie pobieramy plik recovery.img. Wrzucamy go na naszą kartę SD. Wchodzimy na pulpit telefonu i klikamy dwa razy enter, wpisujemy na klawiaturze „telnetd” (nie patrzcie na to, że wchodzi wam do kontaktów tak ma być) i klikamy enter.

Wychodzimy stamtąd i włączamy nasz program „telnet”, klikamy „Connect to Server” ukażą nam się różne znaczki z „#” na końcu, jeżeli nie mamy „#” oznacza to, że nie mamy roota. W okienku wpisujemy:
Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.


Po każdej linijce klikamy enter. Jeżeli po wpisaniu którejś z komend nie wyskoczy nam błąd oznacza to, że poprawnie zflashowaliśmy nasz recovery. Dzięki temu teraz po wyłączeniu telefonu i kliknięciu Home + Power ukaże nam się nowe recovery.

Obrazek

5. Flashowanie radia

Radio jest to zestaw sterowników do naszego ROMU. Są to sterowniki WiFi, GPS, GSM, Bluetooth…, więc jeżeli chcecie korzystać z tych funkcji warto zainstalować . Flashowanie radia odbywa się poprzez recovery.

Na początku ściągnij plik z naszym Radiem, nie wypakowuj go. Wrzucamy plik radiem na naszą kartę SD. Wchodzimy do recovery (HOME + Power), wybieramy „Flash zip from sdcard”, a stamtąd plik z naszym radiem (potwierdzamy Home). Po skończeniu instalacji zastaniemy poproszeni o reset telefonu przyciskami Home + Back. To już koniec flashowania naszego Radia.

Obrazek

6. Flashowanie Danger SPL

Jeżeli nie chcesz instalować CM pomiń następne kroki.

Danger SPL jest to bootloader potrzebny do instalacji CM 5.0.7. Flashowanie Danger SPL odbywa się tak samo jak Flashowanie Radia. Ściągamy plik Danger SPL i wrzucamy go spakowanego na kartę SD. Wchodzimy do recovery (HOME + Power), wybieramy „Flash zip from sdcard”, a stamtąd plik z naszym Danger SPL (potwierdzamy Home). Po skończeniu instalacji zastaniemy poproszeni o reset telefonu przyciskami Home + Back. To już koniec flashowania naszego Danger SPL.

7. Instalacja naszego CM 5.0.7


W końcu mamy przygotowany telefon do instalacji naszego CM . Robimy WIPE Data i Wipe/ext, czyli wchodzimy do recovery (Home + Power) wybieramy „Wipe”, a później „Wipe data/faktory reset” oraz „Wipe SD:ext partition". Ściągamy plik z naszym CM, oczywiście wrzucamy go na kartę SD. Wchodzimy do naszego recovery, a stamtąd wybieramy „Flash zip from sdcard”. Później szukamy pliku z naszym CM i klikamy na niego, potwierdzamy Flashowanie Home. Te Flashowanie będzie trwać dłużej niż inne.

Po skończeniu trzeba będzie zresetować telefon przyciskami Home + Back. Wychodzimy z recovery klawiszami Home + Back, jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze to po włączeniu telefonu zobaczymy nowy ekran logowania systemu. Nie martwcie się, jeżeli będziecie czekać na załadowanie systemu (może to potrwać nawet kilka minut).

Obrazek8. Konfiguracja naszego CM

Pozostało nam jeszcze skonfigurować nasz nowy ROM. Nie będę wszystkiego opisywać gdyż większość opcji jest taka sama jak w oryginalnym romie Ery.

Abyśmy mogli korzystać z opcji „Apps2SD” i „SWAP” musimy utworzyć na naszej karcie partycje. Ten krok usunie wam wszystko, co macie na karcie SD, a więc przed rozpoczęciem skopiujcie wszystkie dane na komputer. Więc wchodzimy do recovery (HOME + Power), wybieramy opcję „Partition sdcard”, a stamtąd „Partition SD”. Potwierdzamy HOME dla SWAP zostawiamy domyślne 32MB i potwierdzamy HOME, dla Ext2 wystarczy Wam 384MB, klikamy HOME. Później wystarczy kliknąć HOME by zatwierdzić i poczekać na zpartionowanie karty. Włączamy telefon wchodzimy do Ustawienia -> Aplikacje, tam zaznaczamy opcję Apps2SD i to wszystko, jeżeli chodzi o App2SD.

Nasz CM nie ma w sobie wgranych aplikacji google Np. Marketu, Gmail, Map Google itd., dlatego też musimy ściągnąć je z TĄD i zainstalować. Wrzucamy ten plik (spakowany) na naszą kartę SD. Wchodzimy do recovery (HOME + Power) wybieramy opcję „Flash zip from sdcard” i plik z aplikacjami. Po ponownym włączeniu systemu będziemy już mieli aplikację Google. Oczywiście trzeba będzie skonfigurować konto Gmail.

Nasz nowy ROM niema jeszcze „Live Wallpaper”, nie zostały one zainstalowane automatycznie gdyż twórcy CM zauważyli, że lagują one system. U mnie tak nie jest, ale może inni mają takie problemy z tapetami. Instalacja „Live Wallpaper” jest bardzo prosta jedyne, co musimy zrobić to wejść do Marketu i je znaleźć pod hasłem „Live Wallpaper”.

9. Kilka słów o powstaniu i zakończenie

To wszystko, o czym chciałem wam powiedzieć o Rotowaniu G1. Jeżeli udało mnie się pomóc Wam w Roocie to bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że zrozumieliście każdy z etapów Rotowania telefonu. Teraz już wszystko zależy od was, musicie zdecydować, jaki wgracie Rom i inne programy. Będę starał się aktualizować linki i w razie potrzeby dodawać nowe oraz edytować poradnik.

Chciałem powiedzieć jeszcze kilka słów o tym jak powstał ten poradnik. Został on napisany przeze mnie na podstawie innych poradników oraz własnych doświadczeń z Rootem. Chciałbym także podziękować wszystkim osobom, dzięki którym powstał ten poradnik.

Wszystkie kroki opisane w tym poradniku wykonujesz na własną odpowiedzialność, nie ponoszę odpowiedzialności za szkodliwe działania wywołane przez któryś z opisanych kroków. Rotowanie telefonu jest równoznaczne z utratą gwarancji!

Ale nie martwcie się już napisałem poradnik jak zrobić un-root waszego G1.


Mirror:
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników:
Musisz się zarejestrować, aby zobaczyć co jest tutaj napisane.
Ostatnio edytowano 16:51 01 cze 2010 przez darnox, łącznie edytowano 2 razy

Za ten post autor darnox otrzymał podziękowanie od:
carismax
darnox
Avatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 432
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 49
ROM: cały czas zmieniam :)
Operator: Orange

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez Palmoster » 10:02 26 maja 2010

darnox, super robota! Oby tak dalej ;)
Palmoster
Avatar użytkownika
 
Posty: 739
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 33
Otrzymał podziękowań: 48
Telefon: HTC Sensation XE
ROM: HTC Sense 4.1 by mickel
Operator: Play

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez kokos » 23:52 27 maja 2010

Świetna robota :) Na pewno komuś się przyda.
kokos
Avatar użytkownika
Zasłużony
 
Posty: 321
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 27
Otrzymał podziękowań: 20
Telefon: Motorola Milestone
Operator: Play

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez nokiaspl » 14:03 28 maja 2010

bardzo dobry poradnik , tylko jeszcze dopisz że trzeba robic Wipe/ext bo po wite data tela scina

Moja ocena 6/6
Obrazek

Za ten post autor nokiaspl otrzymał podziękowanie od:
seifuccimiSew
nokiaspl
Avatar użytkownika
Zasłużony
 
Posty: 331
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 7
Telefon: nokia N82 ,N8
ROM: Orginalny symbian
Operator: Era ->T-Mobile

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez carismax » 00:49 08 lut 2011

100 piw dla ciebie i jedno poczta polską :D
Galaxy i7500 -> X10 -> X10 mini pro -> HTC Desire -> Galaxy S -> X10 mini pro -> HTC Dream

Obrazek
carismax
Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: Samsung Galaxy S
ROM: Android 2.2.1 I9000XXJPU
Operator: Orange

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez darnox » 16:59 03 cze 2011

Link do Google Apps:
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników:
Musisz się zarejestrować, aby zobaczyć co jest tutaj napisane.
darnox
Avatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 432
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 49
ROM: cały czas zmieniam :)
Operator: Orange

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez omen » 19:20 02 paź 2011

Dobry tutek ja z tego instalowałem kiedyś i polecam
omen

 
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Reklama


Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez Makaroniarz » 11:08 25 lis 2016

to jest pewne, wszystko może się przydać. :)lutowanie BGA
Makaroniarz

 
Posty: 26
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: 721934211

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez roberta987 » 21:15 05 gru 2016

moja ocena też jest super
roberta987

 
Posty: 6
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez berta2 » 20:58 05 sie 2018

dzieki za poradnik :)
berta2

 
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez sontus » 10:47 06 wrz 2018

Poradnik jest napisany bardzo solidnie, dzięki czemu nie miałem wątpliwości, co robić po kolei i nie pojawiały się w mojej głowie żadne pytania czy nieścisłości. Naprawdę super. Dzięki!
Masz problematyczne owłosienie? Skorzystaj z depilacji laserowej Vectus - https://www.fit.pl/uroda/vectus-gdynia-depilacja-laserowa-w-gdyni-w-nowym-wymiarze/16615/
sontus
Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Lokalizacja: Gniew
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: HTC Dream
Operator: Otvarta

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez zimnywrzesien » 11:08 24 wrz 2018

Mi też było łatwo to ogarnąć, więc jestem bardzo zadowolona :)
zimnywrzesien
Avatar użytkownika
 
Posty: 13
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Reklama

Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Postprzez king » 05:29 19 paź 2018

cc20181020
birkenstocks
coach factory outlet
air jordan shoes
swarovski crystal
ugg outlet
baltimore orioles jerseys
coach outlet
canada goose jackets
coach factorty outlet
mlb jerseys
yeezy boost
christian louboutin outlet
ugg outlet
timberland outlet
adidas campus
adidas shoes
coach outlet
canada goose outlet
moncler outlet
jordans
canada goose jackets
supra shoes
ecco shoes
los angeles angels jerseys
nike huarache
ralph lauren outlet
timberland boots
nike air more money
nike free 4.0
adidas stan smith
cheap jordans
fitflops sale clearance
cheap mlb jerseys
michael kors outlet
ray ban sunglasses discount
cheap jordans for sale
louis vuitton
birkenstock sandals
adidas outlet
air more uptempo
ralph lauren sale clearance
coach factory outlet
jordan shoes
ralph lauren
red bottoms shoes
kate spade bags
michael kors outlet
nike outlet
nike shoes
birkenstock sandals
coach outlet
north face outlet
ultra boost
ralph lauren outlet
coach factory outlet
air max 2019
canada goose jackets
jordan shoes
coach factory outlet
cheap jordans free shipping
longchamp outlet
canada goose sale
vans shoes
pandora jewelry
nike air max
coach canada outlet
ray ban sunglasses
skechers shoes
nike basketball shoes
canada goose outlet
pandora charms sale clearance
kate spade outlet
coach outlet
adidas outlet
converse outlet store
adidas yeezy
supreme clothing
salvatore ferragamo shoes
gucci outlet
nike air max
adidas originals
nike tessen
yeezy boost
arizona diamondbacks jerseys
coach outlet store
coach factory outlet
coach outlet
birkenstock
canada goose outlet
ecco shoes
canada goose outlet
louis vuitton
uggs
christian louboutin
hermes handbags
rolex watches
nike shoes for men
coach factory outlet
nike outlet
jordan shoes
coach outlet store online clearances
kate spade outlet
coach outlet
adidas nmd
moncler outlet
north face jackets
coach factory outlet
michael kors outlet
jordan shoes
kate spade bags
yeezy boost 350
michael kors outlet clearance
converse all star
pandora outlet
ugg outlet
dr martens outlet
pandora jewelry
louis vuitton outlet online
birkenstock sandals
canada goose jackets
nike air max 1
adidas outlet
ugg boots
adidas superstar
nike air max zero
moncler outlet
converse shoes
gucci outlet
ugg outlet
canada goose
uggs outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet
pandora charms
pandora jewelry
adidas outlet
polo outlet
pandora jewelry outlet
coach factory outlet
pandora jewelry official site
nike air max outlet
nike shoes
coach outlet
cleveland indians jerseys
adidas shoes
gucci outlet
prada outlet
oakland athletics jerseys
los angeles dodgers jerseys
ugg outlet
pandora outlet
christian louboutin
coach factory outlet
moncler outlet
cheap nfl jerseys
cheap jordans
nike air max
kate spade outlet
ugg outlet
ugg boots
new balance shoes
michael kors handbags
underarmour shoes
canada goose outlet
fake rolex
uggs outlet
jimmy choo outlet
texas rangers jersey
adidas nmd shoes
jordan shoes
red bottoms
pandora charms sale clearance
canada goose sale
ugg boots
kate spade
michael kors outlet canada
ralph lauren outlet
ralph lauren uk
philipp plein outlet
canada goose outlet
michael kors outlet online
birkenstock shoes
philipp plein shirt
columbia sportswear
adidas yeezy boost
coach outlet store
colorado rockies jerseys
moncler outlet online
christian louboutin
uggs outlet
oakley sunglasses
toms outlet
louis vuitton outlet
coach outlet online
canada goose outlet
pandora jewelry
ralph lauren
mulberry outlet
ecco outlet
michael kors outlet
canada goose jackets
canada goose outlet
uggs outlet store
uggs outlet
pandora jewelry
coach outlet
fitflops
ralph lauren outlet
adidas superstar
tiffany and co
ralph lauren sale clearance
canada goose outlet
canadian goose
michael kors handbags
michael kors outlet
pandora charms sale
kansas city royals jerseys
canada goose outlet
birkenstock sandals
ralph lauren sale clearance
coach outlet
coach outlet
nike free run
ecco shoes for men
fitflops
nike air max 95
nike outlet store
ugg boots
fitflops sale clearance
tory burch outlet
jordan retro
ysl outlet
cheap jordan shoes
christian louboutin outlet
cheap nike air max
jordan retro 11
jordan shoes
nike outlet online
seattle mariners jerseys
tory burch outlet online
ecco shoes
swarovski outlet
air max 2017
coach factory outlet
pandora store
michael kors outlet
louboutin shoes
nike outlet
coach handbags
coach outlet
polo outlet store
adidas shoes
adidas
ugg outlet
pandora jewelry
michael kors outlet
coach canada
ray ban sunglasses
pandora charms
uggs outlet
burberry outlet
tory burch outlet
vans store
asics outlet
new york mets jerseys
pandora jewelry
oakley sunglasses
cincinnati reds jerseys
moncler jackets
cheap jordans
moncler outlet
louis vuitton handbags
canada goose outlet
christian louboutin shoes
cartier outlet
kate spade
michael kors outlet online
moncler jackets
kate spade outlet
nike shoes
supra shoes
coach factory outlet online
coach factory outlet
kate spade outlet store
adidas shoes
coach factory outlet
air max 97
cheap jordans
pandora charms
uggs
mont blanc
nike dunks
yeezy boost
longchamp handbags
nike shoes
pandora
michael kors outlet online
pandora charms
uggs outlet
birkenstock outlet
christian louboutin outlet
salvatore ferragamo
true religion outlet
minnesota twins jerseys
louboutin shoes
atlanta braves jerseys
nike shox
air max 97
coach outlet store online
michael kors outlet clearance
kate spade handbags
pandora charms
timberland boots
pandora jewelry official site
ugg outlet
cristiano ronaldo jerseys
nike outlet
coach outlet online
tiffany and co
ugg australia
adidas yeezy boost
toms shoes
adidas yeezy boost
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet
toms outlet
valentino shoes
ugg outlet
kate spade outlet store
coach factory outlet online
fitflops
timberland boots
ralph lauren outlet
coach outlet
nike shoes
coach factorty outlet
dansko shoes
ugg boots
ugg outlet
canada goose outlet
christian louboutin outlet
timberland boots outlet
salomon shoes
pg 2
canada goose outlet
columbia shoes
jordans
pandora jewelry outlet
pandora outlet
fendi handbags
ugg outlet store
tiffany outlet
coach factorty outlet
pandora charms
nike zoom
kate spade outlet
discount oakley sunglasses
moncler jackets
fitflops
adidas shoes
michael kors outlet clearance
cheap nfl jerseys
louis vuitton outlet online
oakley sunglasses
reebok shoes
gucci handbags
michael kors outlet clearance
birkenstock shoes
fitflops sale
polo ralph lauren outlet online
coach outlet
moncler outlet
coach outlet
prada handbags
san diego padres jerseys
new balance outlet
nike store
coach outlet
dr martens boots
red bottom shoes
lebron james shoes
coach
coach outlet
canada goose sale
uggs outlet store
kate spade outlet
uggs outlet
kyrie 4 shoes
nfl jerseys wholesale
louis vuitton outlet store
kate spade handbags
kate spade handbag
pandora charms sale clearance
ysl handbags
air max 2018
dr martens
mont blanc pens
pandora charms
kate spade handbags
uggs
nike air max shoes
coach outlet store
nike outlet online
polo ralph lauren outlet
kate spade handbag
uggs canada
fitflops
tampa bay devil rays jerseys
yeezy 350 boost
nike react shoes
kate spade bags
air max 90
coach outlet store
pandora jewelry
coach outlet
longchamp handbags
adidas nmd
moncler outlet
ugg boots
pandora jewelry
coach outlet
polo outlet
ugg outlet
nike air presto
canadian goose
oakley sunglasses
adidas shoes
supreme clothing
jimmy choo outlet
coach outlet
supreme clothing
pandora outlet
tory burch outlet
nike cortez
coach outlet store
adidas yeezy
ralph lauren outlet
kobe bryant shoes
jimmy choo
milwaukee brewers jerseys
pittsburgh pirates jerseys
houston astros jerseys
fred perry
ray ban sunglasses
coach outlet
hermes birkin
moncler outlet
ugg outlet
rolex watches
coach factory outlet
air jordans
kate spade
oakley sunglasses
pandora jewelry
canada goose jackets
ralph lauren sale
michael kors outlet
nmd adidas
uggs outlet
coach outlet
hermes handbags
nike air max 87
cheap jordan shoes
louboutin shoes
moncler outlet
lacoste polo shirts
hermes handbags
true religion outlet online
kate spade outlet store
adidas nmd
fitflops sale clearance
uggs outlet
timberland boots
salvatore ferragamo shoes
coach outlet store
uggs outlet
kobe shoes
air jordan shoes
michael kors outlet
air jordans
nike outlet
michael kors handbags
cheap ray bans
kate spade outlet
moncler
moncler outlet
nike cortez
longchamp outlet
ugg boots
pandora charms
kevin durant shoes
kate spade handbags
coach factory outlet
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet
birkenstock outlet
air max 2018
canada goose outlet
nike zoom
uggs canada
nike huarache
coach outlet
ugg boots
louis vuitton outlet
coach outlet online
adidas yeezy
timberland outlet
asics shoes
uggs outlet
ugg outlet
kate spade outlet
michael kors outlet
polo ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
toronto blue jays jerseys
replica watches
fitflops
hermes bags
canada goose outlet
michael kors outlet online
fred perry polo
chicago white sox jerseys
uggs
ralph lauren uk
timberland boots
florida marlins jerseys
supreme new york
kate spade
coach outlet
michael kors
uggs outlet
mulberry handbags
cc20181020
king

 
Posty: 108
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Reklama

Następna strona

Powrót do Poradniki & TutorialeKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama
ANDROID-FORUM.PL
">