Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Awatar użytkownika
darnox
Moderator
Moderator
Posty: 430
Rejestracja: 16:57 23 maja 2010
ROM: cały czas zmieniam :)
Operator: Orange
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:
Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: darnox » 08:32 26 maja 2010

Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Ten tutorial stworzyłem, ponieważ w Internecie istnieje duża ilość poradników jak zrootować G1, ale część z nich jest o Dream, część o Androidzie wersji 1.5, a reszta jest niedokładna lub ma nieaktualne linki czy też jest po angielsku. Więc postanowiłem napisać własny, aby inne osoby rotujące swój G1 nie miały tego problemu, co ja z poradnikami w Internecie.

Zanim zaczniemy chciałbym abyście dowiedzieli się o kilku rzeczach związanych z rootem, przeczytajcie o tym, co to jest ROM, ROOT, SPL, Recovery, SWAP, Apps2SDRadio. Te wszystkie rzeczy będą wam potrzebne abyście wiedzieli, co robicie z waszym telefonem.Rotowanie telefonu jest równoznaczne z utratą gwarancji!


1. Odczytanie i przekształcanie numeru CID:

A) Na początek potrzebujemy jakiejś przeglądarki plików w naszym telefonie,najlepiej „Astro File Menager”, można go pobrać z Marketu. Potem włączamy program i wchodzimy do katalogu: „/sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/”. Gdzie * tam znajdują się jakieś cztery litery, u mnie to było mmc1: aaaa. Odnajdujemy plik o nazwie „CID” przytrzymujemy go placem, z listy wybieramy „Open as” i „text”. Zobaczymy wtedy okienko z kodem:
Obrazek
Przepisujemy ten kod parami, czyli:

Kod: Zaznacz cały

03 53 44 53 55 30 32 47 80 70 23 c3 30 00 91 28
Teraz musimy go przekształcić przepisując parami od tyłu, czyli:

Kod: Zaznacz cały

28 91 00 30 c3 23 70 80 47 32 30 55 53 44 53 03
Następnie dwa pierwsze znaki zamieniamy na zera (00), całość powinna wyglądać tak:

Kod: Zaznacz cały

00910030c32370804732305553445303
Kod ten kopiujemy zapisujemy w jakimś pliku tekstowym.

B) Istnieje też druga możliwość o wiele szybsza. Musimy pobrać program CIDConwenter.Program ten sam wyszukuje i przekształca kod CID. Niestety w najnowszej wersji programu nie działa generowanie goldcard.img, gdyż link do generatora został zmieniony.Po zainstalowaniu programu, włączamy go.Klikamy menu i „Odczytaj CID”. Następnie klikamy na przycisk „Przekształć”, pozostaje nam tylko skopiować przekształcony kod CID z dolnego okienka i zapisać go w jakimś pliku tekstowym.

Obrazek

2. Generowanie i wgrywanie goldcard.img na kartę SD:

a) Generowanie goldcard.img jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić tam wszystkie pola. Na naszego maila dostaniemy wygenerowany plik goldcard.img, ściągamy go na komputer.

b) Istnieje kilka sposobów wgrywania na kartę pliku goldcard.img. Ja opisze najlepszy, według mnie no i nie trzeba mieć do niego Linuxa czy urządzenia z Windows Media:).Przed zrobieniem tego punktu sformatuj swoją kartę SD do Fat32.

Aby to zrobić podłączamy telefon do komputera wybieramy opcję „Podłączenie przez USB”, wchodzimy do „Mój komputer”, prawym przyciskiem myszki klikamy na ikonę z naszą kartą i wybieramy formatuj. Wszystko ustawiamy tak jak na screenie i klikamy „Rozpocznij”.

Obrazek

Po formacie pobieramy HxD i instalujemy go na komputerze. Podłączamy telefon do komputera, włączamy opcje „Podłączenie przez USB” i włączamy program.Wchodzimy do „Extras”, wybieramy „Open disk image…”. Szukamy naszego goldcard.img i go wybieramy. Ukarzą nam się różne cyfry i litery, na górnym pasku będziemy mieli domyślnie zaznaczone „16” zamieniamy to na „10”. Później znowu wchodzimy do „Extras”, tylko tym razem wybieramy opcję „Open disk…”. Stamtąd wybieramy „RemovableDisk1”.Utworzy nam się wtedy druga zakładka z naszą kartą. Tam też zamiast „16” wybieramy „10”. Następnie w zakładce „goldcard.img” wybieramy „Edit”, „Select all” po tym wybieramy „Edit”, „Copy” i przechodzimy do drugiej zakładki „Removable Disk 1”. Zaznaczamy wszystkie linijki, aż do 170 włącznie. Klikamy „Edit” i „Paste insert”. Następnie wchodzimy do „File” i klikamy „Save”. Jeżeli po ponownym podłączeniu telefonu do komputera i wejściu na kartę Windows nie będzie chciał jej sformatować znaczy to, że mamy poprawnie stworzoną GoldCard. To wszystko, jeżeli chodzi o wgrywanie goldcard.img.


3. Upgrade do wersji systemu RC7/RC29


Teraz wykorzystamy lukę w zabezpieczeniach systemu w wersji RC7/RC29:).

Ten krok dla niektórych był koszmarem, ponieważ przy flashowaniu pojawiał im się komunikat „Not allowed”, oznacza to, że źle wygenerowali GoldCard. Jeżeli wam też wyskoczy taki błąd wróćcie do punktu 2 i zróbcie go jeszcze raz. Ja na szczęście nie miałem tego problemu .

Na początek pobieramy plik z systemem w wersji RC7lub RC29. Na komputerze rozpakowujemy folder z naszym systemem. Odnajdujemy tam plik o nazwie:

Kod: Zaznacz cały

DREAIMG.nbh
Sprawdzamy czy na pewno tak się nazywa, wrzucamy go na kartę SD. Wyłączamy telefon i włączamy bootloadera (Aparat + Power). System powinien sam zacząć się instalować.

Nie wyłączaj telefony podczas flashowania systemu!

Po zainstalowaniu, jeżeli telefon sam się nie wyłączy, wyłączamy go ( Słuchawka + MENU + Power). Potem włączamy telefon i będziemy musieli skonfigurować konto gmail, (aby skonfigurować APN trzeba kliknąć MENU). Po wejściu do Stetting->About phone,w zakładce będziemy widzieli napis RC7 lub RC29.

4. Flashowanie nowego recovery:

Powiem wam, że to ten krok sprawił mi najwięcej problemu. Wszystko to było spowodowane nieprawidłowymi plikami recovery.img zamieszczonymi w Internecie, dlatego zamieszczam tu plik, na którym udało mi się to zrobić.

Za nim zaczniecie, wyczyśćcie swoją kartę pamięci. Na początek pobieramy z TĄDprogram „Telnet”, można go także pobrać z Marketu nie ma różnicy. Instalujemy go, następnie pobieramy plik recovery.img. Wrzucamy go na naszą kartę SD. Wchodzimy na pulpit telefonu i klikamy dwa razy enter, wpisujemy na klawiaturze „telnetd” (nie patrzcie na to, że wchodzi wam do kontaktów tak ma być) i klikamy enter.

Wychodzimy stamtąd i włączamy nasz program „telnet”, klikamy „Connect to Server” ukażą nam się różne znaczki z „#” na końcu, jeżeli nie mamy „#” oznacza to, że nie mamy roota. W okienku wpisujemy:

Kod: Zaznacz cały

mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
cd sdcard
flash_image recovery recovery.img
cat recovery.img > /system/recovery.img
Po każdej linijce klikamy enter. Jeżeli po wpisaniu którejś z komend nie wyskoczy nam błąd oznacza to, że poprawnie zflashowaliśmy nasz recovery. Dzięki temu teraz po wyłączeniu telefonu i kliknięciu Home + Power ukaże nam się nowe recovery.

Obrazek

5. Flashowanie radia

Radio jest to zestaw sterowników do naszego ROMU. Są to sterowniki WiFi, GPS, GSM, Bluetooth…, więc jeżeli chcecie korzystać z tych funkcji warto zainstalować . Flashowanie radia odbywa się poprzez recovery.

Na początku ściągnij plik z naszym Radiem, nie wypakowuj go. Wrzucamy plik radiem na naszą kartę SD. Wchodzimy do recovery (HOME + Power), wybieramy „Flash zip from sdcard”, a stamtąd plik z naszym radiem (potwierdzamy Home). Po skończeniu instalacji zastaniemy poproszeni o reset telefonu przyciskami Home + Back. To już koniec flashowania naszego Radia.

Obrazek

6. Flashowanie Danger SPL

Jeżeli nie chcesz instalować CM pomiń następne kroki.

Danger SPL jest to bootloader potrzebny do instalacji CM 5.0.7. Flashowanie Danger SPL odbywa się tak samo jak Flashowanie Radia. Ściągamy plik Danger SPL i wrzucamy go spakowanego na kartę SD. Wchodzimy do recovery (HOME + Power), wybieramy „Flash zip from sdcard”, a stamtąd plik z naszym Danger SPL (potwierdzamy Home). Po skończeniu instalacji zastaniemy poproszeni o reset telefonu przyciskami Home + Back. To już koniec flashowania naszego Danger SPL.

7. Instalacja naszego CM 5.0.7


W końcu mamy przygotowany telefon do instalacji naszego CM . Robimy WIPE Data i Wipe/ext, czyli wchodzimy do recovery (Home + Power) wybieramy „Wipe”, a później „Wipe data/faktory reset” oraz „Wipe SD:ext partition". Ściągamy plik z naszym CM, oczywiście wrzucamy go na kartę SD. Wchodzimy do naszego recovery, a stamtąd wybieramy „Flash zip from sdcard”. Później szukamy pliku z naszym CM i klikamy na niego, potwierdzamy Flashowanie Home. Te Flashowanie będzie trwać dłużej niż inne.

Po skończeniu trzeba będzie zresetować telefon przyciskami Home + Back. Wychodzimy z recovery klawiszami Home + Back, jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze to po włączeniu telefonu zobaczymy nowy ekran logowania systemu. Nie martwcie się, jeżeli będziecie czekać na załadowanie systemu (może to potrwać nawet kilka minut).

Obrazek8. Konfiguracja naszego CM

Pozostało nam jeszcze skonfigurować nasz nowy ROM. Nie będę wszystkiego opisywać gdyż większość opcji jest taka sama jak w oryginalnym romie Ery.

Abyśmy mogli korzystać z opcji „Apps2SD” i „SWAP” musimy utworzyć na naszej karcie partycje. Ten krok usunie wam wszystko, co macie na karcie SD, a więc przed rozpoczęciem skopiujcie wszystkie dane na komputer. Więc wchodzimy do recovery (HOME + Power), wybieramy opcję „Partition sdcard”, a stamtąd „Partition SD”. Potwierdzamy HOME dla SWAP zostawiamy domyślne 32MB i potwierdzamy HOME, dla Ext2 wystarczy Wam 384MB, klikamy HOME. Później wystarczy kliknąć HOME by zatwierdzić i poczekać na zpartionowanie karty. Włączamy telefon wchodzimy do Ustawienia -> Aplikacje, tam zaznaczamy opcję Apps2SD i to wszystko, jeżeli chodzi o App2SD.

Nasz CM nie ma w sobie wgranych aplikacji google Np. Marketu, Gmail, Map Google itd., dlatego też musimy ściągnąć je z TĄD i zainstalować. Wrzucamy ten plik (spakowany) na naszą kartę SD. Wchodzimy do recovery (HOME + Power) wybieramy opcję „Flash zip from sdcard” i plik z aplikacjami. Po ponownym włączeniu systemu będziemy już mieli aplikację Google. Oczywiście trzeba będzie skonfigurować konto Gmail.

Nasz nowy ROM niema jeszcze „Live Wallpaper”, nie zostały one zainstalowane automatycznie gdyż twórcy CM zauważyli, że lagują one system. U mnie tak nie jest, ale może inni mają takie problemy z tapetami. Instalacja „Live Wallpaper” jest bardzo prosta jedyne, co musimy zrobić to wejść do Marketu i je znaleźć pod hasłem „Live Wallpaper”.

9. Kilka słów o powstaniu i zakończenie

To wszystko, o czym chciałem wam powiedzieć o Rotowaniu G1. Jeżeli udało mnie się pomóc Wam w Roocie to bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że zrozumieliście każdy z etapów Rotowania telefonu. Teraz już wszystko zależy od was, musicie zdecydować, jaki wgracie Rom i inne programy. Będę starał się aktualizować linki i w razie potrzeby dodawać nowe oraz edytować poradnik.

Chciałem powiedzieć jeszcze kilka słów o tym jak powstał ten poradnik. Został on napisany przeze mnie na podstawie innych poradników oraz własnych doświadczeń z Rootem. Chciałbym także podziękować wszystkim osobom, dzięki którym powstał ten poradnik.

Wszystkie kroki opisane w tym poradniku wykonujesz na własną odpowiedzialność, nie ponoszę odpowiedzialności za szkodliwe działania wywołane przez któryś z opisanych kroków. Rotowanie telefonu jest równoznaczne z utratą gwarancji!

Ale nie martwcie się już napisałem poradnik jak zrobić un-root waszego G1.[/size]

Mirror:

Kod: Zaznacz cały

Radio:
http://hotfile.com/dl/102889750/b114cbd/ota-radio-2_22_19_26I.zip.html
SPL:
http://hotfile.com/dl/102888778/0764988/spl-signed.zip.html
RC7:
http://hotfile.com/dl/102891595/fbe6989/DREAIMG-RC7.zip.html
RC29:
http://hotfile.com/dl/102891404/c43b740/DREAIMG-RC29.zip.html
Telnet:
http://hotfile.com/dl/102891445/ba1240b/Telnet.apk.html
CID Conventer:
http://hotfile.com/dl/102891564/dc8a243/CIDConverter-1.2.1.apk.html
HxD:
http://hotfile.com/dl/102891621/90ee532/HxDSetupEN.zip.html
Ostatnio zmieniony 16:51 01 cze 2010 przez darnox, łącznie zmieniany 2 razy.Awatar użytkownika
Palmoster
Posty: 737
Rejestracja: 15:55 25 sty 2010
Telefon: HTC Sensation XE
ROM: HTC Sense 4.1 by mickel
Operator: Play
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: Palmoster » 10:02 26 maja 2010

darnox, super robota! Oby tak dalej ;)Awatar użytkownika
kokos
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 318
Rejestracja: 17:20 25 sty 2010
Telefon: Motorola Milestone
Operator: Play
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: kokos » 23:52 27 maja 2010

Świetna robota :) Na pewno komuś się przyda.Awatar użytkownika
nokiaspl
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 302
Rejestracja: 21:02 05 kwie 2010
Telefon: nokia N82 ,N8
ROM: Orginalny symbian
Operator: Era ->T-Mobile
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: nokiaspl » 14:03 28 maja 2010

bardzo dobry poradnik , tylko jeszcze dopisz że trzeba robic Wipe/ext bo po wite data tela scina

Moja ocena 6/6


Obrazek

Awatar użytkownika
carismax
Posty: 26
Rejestracja: 17:53 18 paź 2010
Telefon: Samsung Galaxy S
ROM: Android 2.2.1 I9000XXJPU
Operator: Orange
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: carismax » 00:49 08 lut 2011

100 piw dla ciebie i jedno poczta polską :D


Galaxy i7500 -> X10 -> X10 mini pro -> HTC Desire -> Galaxy S -> X10 mini pro -> HTC Dream

Obrazek

Awatar użytkownika
darnox
Moderator
Moderator
Posty: 430
Rejestracja: 16:57 23 maja 2010
ROM: cały czas zmieniam :)
Operator: Orange
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: darnox » 16:59 03 cze 2011

Link do Google Apps:

Kod: Zaznacz cały

http://www.multiupload.com/672MVFC971omen
Posty: 5
Rejestracja: 18:09 02 paź 2011
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: omen » 19:20 02 paź 2011

Dobry tutek ja z tego instalowałem kiedyś i polecam
Makaroniarz
Posty: 24
Rejestracja: 13:44 22 lut 2016
Telefon: 721934211
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: Makaroniarz » 11:08 25 lis 2016

to jest pewne, wszystko może się przydać. :)lutowanie BGAroberta987
Posty: 6
Rejestracja: 21:06 05 gru 2016
Kontakt:
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: roberta987 » 21:15 05 gru 2016

moja ocena też jest superberta2
Posty: 5
Rejestracja: 20:48 05 sie 2018
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: berta2 » 20:58 05 sie 2018

dzieki za poradnik :)Awatar użytkownika
sontus
Posty: 4
Rejestracja: 10:39 06 wrz 2018
Telefon: HTC Dream
Operator: Otvarta
Lokalizacja: Gniew
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: sontus » 10:47 06 wrz 2018

Poradnik jest napisany bardzo solidnie, dzięki czemu nie miałem wątpliwości, co robić po kolei i nie pojawiały się w mojej głowie żadne pytania czy nieścisłości. Naprawdę super. Dzięki!


Masz problematyczne owłosienie? Skorzystaj z depilacji laserowej Vectus - https://www.fit.pl/uroda/vectus-gdynia- ... rze/16615/

Awatar użytkownika
zimnywrzesien
Posty: 12
Rejestracja: 11:03 24 wrz 2018
Re: Root G1 i instalacja CyanogenMod 5.0.7

Post autor: zimnywrzesien » 11:08 24 wrz 2018

Mi też było łatwo to ogarnąć, więc jestem bardzo zadowolona :)


Tu się dowiesz wszystkiego o laserze Vectus: https://www.medme.pl/artykuly/depilacja ... 69540.html


ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post