Problem z szybkim rozładowywaniem HTC G1/Dream

Problem z szybkim rozładowywaniem HTC G1/Dream

Postprzez koziom » 19:39 09 maja 2011

Witam. Na tym forum szczegółowo opisze mój problem z telefonem HTC G1.
W Styczniu miałem zamiar zamienić moją K800i na nowy telefon. Wybrałem HTC G1, gdyż ten telefon był tani, dobry i w sam raz na moją kieszeń.
Aukcja była na allegro.pl. W zestaw wchodził telefon, dwie ładowarki, dwie baterie - informacji o nich nie było podanych żadnych - żadnych parametrów, nic.
Przyszła paczka. Ku mojemu zdziwieniu ładowarki obie były nieoryginalne, jakies chinskie g*wna.

1 Ładowarka:
Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.

2 Ładowarka:

Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.

Jak widać obie ładowarki są takie a nie inne.
Po otrzymaniu paczki wgrałem androida 2.2.1 (Wersja jądra - 2.6.35.9-cyanogenmodshade@toxygene #2) . Zacząłem ładować telefon pierwszą ładowarką.
Ładowało się dosyć szybko od 0% do ok. 60% i nagle powoli zaczęły lecieć procenty. 1% na godzine. Aż wkońcu doszło do 65% i stało. Przy każdym ładowaniu stan baterii zachowuje się podobnie.
Próbowałem ładować drugą baterią, drugą ładowarką ale dalej to samo. Ładuje szybko, coraz wolniej i na końcu nic. Kupiłem baterię oryginalną HTC G1 (Dodam że te dwie z zestawu także są oryginalne - wszystkie mają po 1150 mAh

Włożyłem nową baterię - dalej to samo. Starałem pogodzić się z tym że telefon ładuje się jak ładuje, ale przy 60% nie wytrzymuje nawet dnia. Telefon praktycznie pada do 0 po paru godzinach. Pamiętam gdy stan wynosił 3%, zdążyłem jedynie narysować wzór do odblokowania i telefon rozładował się. TO JEST GŁOWNY MÓJ PROBLEM - BATERIA NIC NIE TRZYMA.

Do tego telefonu kupiłem już i słuchawki, pokrowiec, futerał, nową baterię - poszło na to sporo pieniędzy i niewiem czy jest sens kupić nową oryginalną ładowarke HTC, gdyż niewiem czy to pomoże. Szkoda mi na to pieniędzy, ale gdy będe pewny że to cos da, kupie ją.

CO MAM ZROBIĆ?
Nie znam się na androidzie, jestem początkujący w tych sprawach. Zmienić system? Wymienić telefon? Szkoda mi go sprzedawać gdyż lubię go, ale niestety będe zmuszony gdyż nie korzystam z niego, nie używam jego funkcji, nie dzwonie bo poprostu nie mogę. Gdy nic nie pomoże na to będe musiał go sprzedać i kupić nowy telefon.
Bardzo proszę o pomoc i o zrozumienie.
Pozdrawiam, Damian.
koziom

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z szybkim rozładowywaniem HTC G1/Dream

Postprzez darnox » 20:44 09 maja 2011

Zacznijmy może od tego jaki masz rom. Android 2.2.1 i jądro od CyanogenMod nie wiele mówią, gdyż takich romów jest sporo. Masz może oryginalny kabel USB do telefonu? Jeśli nie, to nie szkodzi. Rozładuj telefon do zera, następnie wyłącz go i podłącz do komputera, zostaw go na kilka godzin (tak aby mógł naładować się do pełna). Jeśli to nie pomoże to możliwe, że jest to wina romu, który można łatwo zmienić ;).
darnox
Moderator

Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 49
ROM: cały czas zmieniam :)
Operator: Orange

Reklama

Postprzez koziom » 23:31 09 maja 2011

Z tym ładowaniem USB także próbowałem. Cieszyłem się gdy zobaczyłem że telefon ładuje się płynnie do 100% od 0. Na marne.
Bo tak naprawdę po odłączeniu ta bateria trzymała pół dnia, mimo 100%.
Co do romu to:

Numer Modelu : HTC DREAM
Wersja systemu android: 2.2.1
Wersja pasma podstawowego:
62.505SC.20.17U_2.22.23.02
Mod versionn : CyanogenMod- 6.1.0-DS
Numer kimpilacji: FRG83

Niewiem czy to jest to, nie znam się na tym.
Tak się składa że po zakupieniu telefonu miałem dziwny błąd w telefonie. Miałem czarny ekran w telefonie i nie mogłem nic zrobić, miałem tylko ekran pulpitu. Na innym forum poradzili mi zmienić rom'a, to zmieniłem.
Jeżeli uważasz, że trzeba będzie zmienić roma to podaj wg. Ciebie najlepsza wersje jaka jest dla tego rodzaju telefonów. Jestem laikiem w tych sprawach. Jak zmieniałem roma bałem się o bricka, no ale cóż :) Pozdrawiam
koziom

Reklama

Postprzez Palmoster » 10:19 10 maja 2011

ROMy Cyana są dobre ;) Powiedz jak korzystasz z telefonu. Bo jeśli masz włączone wifi i ekran na full i do tego np słuchasz muzyki to telefon tak będzie trzymał...
Palmoster

Podziękował : 33
Otrzymał podziękowań: 48
Telefon: HTC Sensation XE
ROM: HTC Sense 4.1 by mickel
Operator: Play

Reklama

Postprzez koziom » 12:31 10 maja 2011

Ekran mam na 15% by zaoszczędzić baterie. Muzyki nawet nie tykam. Wifi, 3g wyłączone, bluetoooth- WSZYSTKO.
Wszystko wyłączone, a telefon i tak po połowie dnia pada. Dzisiaj w szkole na minute odpaliłem aplikacje -10% baterii mniej
koziom

Reklama

Postprzez Palmoster » 13:43 10 maja 2011

Ciekawi mnie czy telefon tyle wciąga czy bateria aż tak słaba... Masz miernik? Mógłbyś zmierzyć włączając się w szereg ile mA ciągnie telefon. Testów pojemności baterii sam nie wykonasz...
Palmoster

Podziękował : 33
Otrzymał podziękowań: 48
Telefon: HTC Sensation XE
ROM: HTC Sense 4.1 by mickel
Operator: Play

Reklama

Postprzez koziom » 14:32 10 maja 2011

Nie mam możliwosci takiego sprawdzenia. Zauważ, że 3 bateria którą ja sam kupiłem na internecie jest w 100% NOWA I ORYGINALNA. I pada jak dwie pozostałe.
koziom

Reklama

Postprzez respublikamroja » 20:37 24 maja 2011

Sprawdzałeś może czy w ustawieniach lokalizacji nie masz zaznaczonej opcji: Użyj sieci Wi-fi.
Może wtedy próbować złapać lokalizacje nawet jak masz wyłączony GPS i aplikacje. Nie znajdzie położenia, ale w tle może próbować zbierać dane.
respublikamroja
Zasłużony

Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 15
Telefon: co miesiąc inny
ROM: co kilka dni inny
Operator: Orange

Reklama

Postprzez Neo » 22:19 24 maja 2011

Hmm a może telefon jest uszkodzony i dlatego tak rozładowuje telefon.
http://androidos.webig.pl
Samsung Galaxy S GT-i9000 Rom: 2.3.7 CyanogenMod 7.1.0
Samsung Google Nexus S i9023 SL Rom: 2.3.5 MIUI 1.10.7
Neo
Zasłużony

Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 43
Telefon: Samsung Galaxy S / Samsung Google Nexus S i9023 SL
ROM: 2.3.5 / 2.3.7
Operator: Plus /T-mobile

Reklama

Postprzez omen » 19:18 02 paź 2011

Mi to ewidentnie wygląda na uszkodzoną baterię ... uważam że wersja softu nie ma tu większego znaczenia.
Generalnie smartfony żrą baterię jak oszalałe. Może masz włączone non stop włączone połączenie z internetem, wifi , lub bluetooth, gps jesli tak to te kilka godzin to i tak moze byc dużo.
Mi akurat mój G1 trzyma kilka dni ale jesli korzystam tylko z telefonu.
Jeśli aparat jest non stop online wtedy juz nie jest tak kolorowo 1-dzien max.
Jadąc na GPS samochodem rekord kilka godzin.
omen

Reklama

Postprzez daszeh » 11:25 05 sie 2015

Bateria na bank, chyba że jakieś małe zwarcie jest w środku, leć do serwisu ;)
daszeh

Reklama

Powrót do Problemy i Pomoc