Uwaga na nieautoryzowane aplikacje

Mesjash
Spec
Spec
Posty: 745
Rejestracja: 18:50 12 lis 2010
ROM: Windows Phone 8
Uwaga na nieautoryzowane aplikacje

Post autor: Mesjash » 11:29 26 sie 2011

Komórkowa sieć Play przestrzega swoich klientów przed nieautoryzowanymi aplikacjami Play, które pojawią się w Android Makercie i wymagają podania danych użytkowników.
- W Android Markecie pojawiła się nieautoryzowana aplikacja, która wymaga podania hasła abonenckiego. Proszę nie udostępniajcie wrażliwych danych. Nie wiemy jakie są intencje twórców tej aplikacji - ostrzega na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play.

Operator zwraca uwagę, że wszelkie aplikacje wymagające podania hasła do konta w Play24, które nie są autoryzowane przez Play, w efekcie mogą być niebezpieczne. Nigdy nie wiadomo w jaki sposób zostaną wykorzystane podane dane.

- W najprostszym przypadku może to być po prostu wyłudzanie haseł lub innych danych osobowych. W innych, może prowadzić do nieautoryzowanego użycia środków, ponieważ konto i hasło do Play24 umożliwia również dostęp do bramki SMS i serwisu multimedialnego - wylicza Gruszka.

Sieć Play apeluje o używanie aplikacji pochodzących wyłącznie od operatora. - Z naszej strony staramy się dbać o to, aby podobne aplikacje nie pojawiały się bez naszej wiedzy i zgody, ale nie zawsze jesteśmy w stanie zareagować w porę, zwłaszcza jeśli takie aplikacje pojawiają się poza oficjalnymi kanałami dystrybucji jak Android Markety czy AppStore - wyjaśnia Marcin GruszkaAwatar użytkownika
Zanetta
Posty: 4
Rejestracja: 10:15 12 maja 2013
Re: Uwaga na nieautoryzowane aplikacje

Post autor: Zanetta » 10:20 12 maja 2013

napewno to wyludzanie-przynajmniej danych osobowych...Helrond
Posty: 4
Rejestracja: 01:52 12 kwie 2013
Telefon: Lumia 800
ROM: Windows 7.5
Operator: Play
Kontakt:
Re: Uwaga na nieautoryzowane aplikacje

Post autor: Helrond » 16:17 17 maja 2013

Teraz w modzie zarabianie na czyjejś szkodzie.

Aż mi się zrymowało nieświadomie :D


Laptopy używane i sprzęt komputerowy


ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post