Wysokie rachunki, pozew zbiorowy, kontrola UKE

Wysokie rachunki, pozew zbiorowy, kontrola UKE

Postprzez Mesjash » 12:38 17 sie 2011

Operatorzy telefonii komórkowej kuszą klientów smartfonami w promocyjnej cenie, jednak radość trwa do czasu otrzymania pierwszego, często zawyżonego rachunku. Według UKE, najwięcej skarg na zawyżone rachunki dotyczy właśnie sieci Play.
Na początku jest radość, gdy klientowi udało się kupić w promocyjnej cenie atrakcyjny smartfon z dotykowym ekranem oraz wieloma dodatkami. Jednak często nie trwa ona długo. Do czasu, gdy do domu przychodzi wysoki rachunek. Problemem są aplikacje, które użytkownicy chętnie ściągają na telefony, a te automatycznie łączą się z internetem (np. w celu pobrania aktualnych informacji).

W takich sytuacjach klienci czują się oszukani, piszą reklamację do operatorów, ale w większości przypadków operatorzy je odrzucają, twierdząc, że naliczenia zostały zarejestrowane poprawne. Operator nie ma wpływu na to, co konsument zainstaluje w swoim telefonie.

Z kolei jak podaje dzisiejsza Gazeta Wyborcza, klienci którzy otrzymali wysokie rachunki od Play łączą się w internecie i planują pozew zbiorowy. Okazuje się także, że - jak twierdzi rzecznik UKE - Play jest jedną z sieci, których dotyczy najwięcej skarg na zawyżony transfer, dlatego Urząd Komunikacji Elektronicznej wszczął postępowanie przeciwko operatorom.

Jakie jest stanowisko operatora? Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, winę nieco zrzuca na klientów. - Generalnie problem polega na tym, że klienci (a przynajmniej ich część) kupują smartfony, ale nie kupują pakietów danych. (...) Jesteśmy stawiani trochę pod ścianą, bo nasz system naprawdę widzi taką transmisję. Smartfony, szczególnie z systemem Android, mają to do siebie, że non stop łącza się z internetem - mówi w Gazecie Wyborczej Gruszka. Dodaje jednak, że w procesie reklamacji operator umarza 50 proc. kwoty i rozkłada ją na raty.

Warto podkreslić, że problem zawyżonych rachunków nie dotyczy tylko sieci Play. Z jednej strony rację mają operatorzy, którzy twierdzą, że nie maja wpływu na aplikacje jakie posiadają użytkownicy w telefonach. Z drugiej strony operatorzy powinni zadbać o komfort klientów i wprowadzić możliwość aktywacji kwotowych limity za transmisję danych. UKE planuje wprowadzić zmiany w prawie, które nałożą na operatorów większe obowiązki, a klientów uchronią przed dużymi rachunkami.
Mesjash

Spec
 
Posty: 745
Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 96
ROM: Windows Phone 8

Re: Wysokie rachunki, pozew zbiorowy, kontrola UKE

Postprzez Darkwater » 21:51 20 maja 2013

skad to nfo
Darkwater

 
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: Xperia
ROM: 1.4
Operator: Era

Reklama

Re: Wysokie rachunki, pozew zbiorowy, kontrola UKE

Postprzez Gordon » 22:29 31 maja 2013

Zamiast toczyć piane weźcie sobie no limit w którejś sieci i po problemie
Gordon

 
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: Acer Cloud
ROM: 32a
Operator: play

Reklama


Powrót do PlayKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
ANDROID-FORUM.PL
">