Play walczy z naciąganiem na drogie SMS-y

Play walczy z naciąganiem na drogie SMS-y

Postprzez Mesjash » 10:24 09 mar 2011

W ostatnim czasie w mediach głośno jest na temat nieuczciwych praktyk podczas wszelakich konkursów SMS. Komórkowa sieć Play poinformowała, że nie będzie organizowała konkursów, gdzie wygrana zależy od ilości wysłanych drogich SMS-ów.

- Nie mamy dla Was 114 samochodów Audi ani miliona złotych do wygrania ponieważ nie zorganizujemy konkursu, gdzie szansa wygranej będzie zależała od przychodzącego codziennie płatnego SMS-a. Jesteśmy zdecydowanie przeciwni organizowaniu konkursów wykorzystujących mechanizm subskrypcji MT. Nie mamy zamiaru organizować tego typu loterii - informuje Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Z uwagi na duże ryzyko finansowe ponoszone przez klientów komórkowa sieć Play poinformowała, że nie będzie tolerować tego typu konkursów, organizowanych przez podmioty zewnętrzne na dotychczasowych zasadach, które są nie fair w stosunku dla klienta.

Zamiast organizowania takich konkursów, Play stawia na uświadomienie klientów jakie opłaty ponoszą za usługi na numerach Premium Rate. Dlatego przygotowano - na razie wstępną wersję - strony (tutaj), na której znajdują się przydatne informacje.

Źródło: media2.pl
Mesjash

Spec

Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 96
ROM: Windows Phone 8

Re: Play walczy z naciąganiem na drogie SMS-y

Postprzez Palmoster » 10:34 09 mar 2011

I dobrze! Mam numer w play i w orange. W play zero reklam a orange średnio jedną dziennie mi wysyła, że coś wygrałem itp :/ Niektóre smsy są tak perfidne...

Za ten post autor Palmoster otrzymał podziękowanie od:
Dymntannara
Palmoster

Podziękował : 33
Otrzymał podziękowań: 48
Telefon: HTC Sensation XE
ROM: HTC Sense 4.1 by mickel
Operator: Play

Reklama

Postprzez Mesjash » 11:24 09 mar 2011

Ja już rok walczę z Heyah. Żona przeniosła nr do Plusa ponad rok temu, a oni jej 2-3 razy w tygodniu reklamy z Heyah przysyłają. Zapewniali już 5 (słownie: pięć) razy, że problem rozwiązany, a ich spam nadal przychodzi. Nawiasem mówiąc proszą o wysłanie zgody, na otrzymywanie większej liczby sms. Wczoraj napisałem im, że skierujemy sprawę do UKE, żeby zmotywowali ich odpowiednią sumką. :)
Ręce opadają, tak trudno odnaleźć i usunąć nr tel w liście tych do spamowania?
Mesjash

Spec

Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 96
ROM: Windows Phone 8

Reklama

Postprzez Palmoster » 12:18 09 mar 2011

Tak się zastanawiam co zrobić aby własnie orange do mnie tych głupot nie pisało... Jest to telefon na kartę wiec będzie cięzko :(
Palmoster

Reklama

Postprzez darnox » 18:15 09 mar 2011

To dziwne, ja mam w orange i SMSy z reklamami dostaje max. raz na miesiąc i nie jest to wiadomość o jakiejś loterii czy wygranej tylko jakaś nowa oferta z orange. Smsów nie zablokujesz, no chyba, że kartę masz na fonie z Andkiem, to co innego :D.

Za ten post autor darnox otrzymał podziękowanie od:
Trefagmenna
darnox
Moderator

Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 49
ROM: cały czas zmieniam :)
Operator: Orange

Reklama

Postprzez Palmoster » 18:39 09 mar 2011

Mam na fonie z Symbianiem obecnie :P I co z tego że zrobię czarną listę jak za każdym razem inny numer :/ a nie chce blokować wszystkich nieznanych. Za każdym razem orange się podpisuje (informacja że regulamin konkursu na orange.pl). Często w tych wiadomościach są błędy (literówki) :P
Palmoster

Reklama

Postprzez marksmark22 » 11:08 13 cze 2018

Mam Play i jest wszystko ok dla mnie.
marksmark22

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Reklama

Postprzez marekton » 12:41 13 cze 2018

w t mobile czekam tydzień by odblokowali platnosci sms na olx
marekton

Reklama

Postprzez Faskena » 15:52 10 lip 2018

Dla mnie też wszystko jest w porządku. Płacę określony abonament i mam w tym smsy i minuty nielimitowane. Wszystko jasno i przejrzyście
Faskena

Reklama

Powrót do Play