Rzecznik Orange o 4G w Play: Ściema roku

Rzecznik Orange o 4G w Play: Ściema roku

Postprzez Mesjash » 20:11 25 sty 2011

Play ogłosił dzisiaj dziennikarzom wprowadzenie do swojej oferty Internet 4G. Nie trzeba było długo czekać na reakcję konkurentów w tej sprawie, którzy 4G w Play określają jako "ściemę roku".
Podczas poniedziałkowej konferencji komórkowa sieć Play poinformowała o wprowadzeniu technologii HSPA+, na razie jednak z ograniczeniem dla klientów do 2 Mb/s (docelowo 21 Mb/s). Operator poinformował także, że do promocji nowej technologii będzie wykorzystywał oznaczenie 4G. Jednocześnie ruszyła kampania reklamowa pod hasłem "Świat bez ograniczeń w największej w Polsce nowej sieci 4G".

Nic więc dziwnego, że ogłoszenie dzisiaj przez Play uruchomienie w Polsce "największej sieci 4G" spowodowało reakcję konkurencji. - Dziś telekomunikacyjny świat dowiedział, czym tak naprawdę jest technologia 4G w Polsce. Do tej pory żyliśmy w błogiej nieświadomości jej prawdziwych możliwości, ale dzięki marketingowcom Playa dokonał się cud i wreszcie ją mamy. Nie trzeba przetargów, urządzeń, pozwoleń, niczego. Wystarczy powiedzieć mamy ją. Cóż, że jest wolna. Że są ograniczenia. Cieszmy się z sieci 4G, tej jedynej, największej, niepowtarzalnej. I jeszcze dołóżmy w reklamach amerykańskie miasta grające za rodzime metropolie, uśmiechniętych ludzi i wypasione telefony. Jest cool. Czekamy na Was klienci! - komentuje poczynania Play Wojciech Jabczyński, rzecznik sieci Grypy TP.

Rzecznik dzisiejszą konferencję Play ocenia jako "ściemę roku", a klientom którzy jeszcze się nie nabrali zwraca uwagę, że rajska telekomunikacyjna wyspa, na którą proponuje wyjazd Play, to w rzeczywistości tropikalny namiot pod Berlinem. "Dodam, że "4G" Playa jest o połowę wolniejsze niż nasze HSPA+ DC, które uruchomiliśmy w ubiegłym tygodniu. Chociaż na wykresie z materiałów Playa, które widziałem, prawie nie widać różnicy między 21, a 42 mega. Bartkowi i jego zespołowi gratuluję kreatywnego podejścia do rzeczywistości, ale jestem przekonany, że klientów takimi pomysłami nie przekonacie, co widać na forach telko. Ciekawe też co na taki sposób rynkowego konkurowania powie UOKiK" - zastanawia się Wojciech Jabczyński.

Za ten post autor Mesjash otrzymał podziękowanie od:
Unlodyshoowly
Mesjash

Spec

Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 96
ROM: Windows Phone 8

Re: Rzecznik Orange o 4G w Play: Ściema roku

Postprzez minaret » 15:20 06 gru 2011

Też uważam że to ściema i wkurza mnie to strasznie bo 4G powinno teoretycznie być zarezerwowane dla LTE.
usługi informatyczne Poznań
obsługa IT, pogotowie informatyczne, instalacje oprogramowania,
Szukasz pomocy, napisz!
minaret

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: Desire HD
ROM: ARHD 6.1.4
Operator: Play

Reklama

Postprzez oranż » 11:25 21 gru 2011

Nie pierwsza i nie ostatnia ściema Playa
oranż

Telefon: lg
Operator: orange

Reklama

Postprzez ania19861 » 09:37 19 cze 2012

ogólnie ta sieć to sciema:/
porcelana ozdobą Twojego domu
ania19861

Otrzymał podziękowań: 1
Telefon: nokia
Operator: orange

Reklama

Postprzez dominatorgd » 09:38 19 paź 2012

Hasło marketingowe jak każde inne...Warto zwrócić uwage jak przez konkurentów traktowany jest Play - coś mi tu niezdrową konkurencją śmierdzi.
dominatorgd

Telefon: HD2 A2000
Operator: Heyah

Reklama

Postprzez matufishu87 » 21:19 19 paź 2012

dominatorgd napisał(a):Hasło marketingowe jak każde inne...Warto zwrócić uwage jak przez konkurentów traktowany jest Play - coś mi tu niezdrową konkurencją śmierdzi.

no tak, ale wiadomo, Play jako nową sieć trzeba było próbowac wykończyć, ale chyba sie nie udało :) Od nowego roku stawki polaczeń do Play muszą byc takie same jak do innych sieci;)
Ostatnio edytowano 12:24 04 maja 2018 przez matufishu87, łącznie edytowano 2 razy
matufishu87

Operator: Play

Reklama

Postprzez angelo89 » 22:22 21 paź 2012

oo to dobra informacja, że do Play bedzie taniej. Uciesza się ci, którzy do nie dzwonią, czyli Play, BZ WBK, Vectra, agencje sondażowe i mama :D
angelo89

Reklama

Postprzez Krzysztof N » 13:48 25 paź 2012

To prawda żeby HSPA+ nazywać 4G to lekkie nadużycie . HSPA niektórzy nazywają 3G+ lub 4G Ready. Ale prawdę mówiąc to LTE dostępna jest w bardzo ograniczonym zakresie - tylko w centrach dużych aglomeracji i ma znacznie bardziej marketingowe niż praktyczne. Play może mieć w każdej chwili LTE - wystarczy wykupić pakiet hurtowy ( liczony w mln GB) od np. firmy Mobyland właściciela sieci LTE 1800. Tak zrobił wcześniej Plus.
Ostatnio edytowano 15:26 04 gru 2012 przez Krzysztof N, łącznie edytowano 2 razy
Krzysztof N

Telefon: Ericson
Operator: Heyah

Reklama

Postprzez dotka » 12:46 12 lis 2012

apropo ściem z play, jak to jest jak kończy mi się umowa, kiedy muszę złożyć wypowiedzenie, żeby mi jej samoczynnie nie przedłużyli? wie ktoś coś?
schody do nieba...
dotka

Reklama

Postprzez ewelina87 » 13:27 12 lis 2012

sciema nie sciema, play ma najlepsza ofeerte na rynku
ewelina87

Reklama

Postprzez paula123 » 16:38 27 lis 2012

zgadzam się nie pierwsza ściema, ale mają najlepszą ofertę
paula123

Reklama

Postprzez partystarter » 10:03 23 sty 2013

dotka napisał(a):apropo ściem z play, jak to jest jak kończy mi się umowa, kiedy muszę złożyć wypowiedzenie, żeby mi jej samoczynnie nie przedłużyli? wie ktoś coś?

Miesiąc prędzej, ale ile roboty z tym, drukujesz wypowiedzenie umowy i wysyłasz do warszawy bo w punkcie obsługi nie przyjmą :P przynajmniej ja i znajomi tak mieli, za pół oku wygasa mi umowa i chyba przerzucę się na play na kartę, oferta cały czas ciekawa a jednak nie ma smyczy na te 2 lata...
partystarter

Otrzymał podziękowań: 1
Telefon: htc sensation
Operator: play

Reklama

Postprzez Daria23 » 13:40 30 sty 2013

No cóż sciema nie sciema...ale maja w sumie najlepsze oferty ostatnio...ale szkoda, że problemy z tą siecią też sa częściej niż z innymi..
gdzie dostać porządnemeble do restauracji?
Daria23

Telefon: Samsung Gio
Operator: play

Reklama

Postprzez lotus » 13:09 21 mar 2013

Czasami są z nimi duże problemy. Niekiedy kasa znika, albo kolosalne rachunki przychodzą za coś, co miało być darmowe ;/ .
Musicie to zobaczyć, to ciekawe elektroniczna komutacja !
lotus

Telefon: sony

Reklama

Postprzez madonnas » 15:06 23 mar 2013

Ja tam i tak jestem zdania, że play z tych wszystkich sieci oszukuje najmniej :P
madonnas

Telefon: Galaxy SIII
ROM: 4.1.2
Operator: Orange

Reklama

Następna strona

Powrót do Play