Problem z umową w Play? Zgłoś na policję

Mesjash
Spec
Spec
Posty: 745
Rejestracja: 18:50 12 lis 2010
ROM: Windows Phone 8
Problem z umową w Play? Zgłoś na policję

Post autor: Mesjash » 18:06 22 sty 2011

Po tekście o sfałszowanej umowie w Play, do redakcji Gazety Wyborczej zgłaszają się kolejne osoby z podobnymi problemami. Rzecznik sieci Play poszkodowanym klientom radzi zgłaszać takie przypadki na policję.
Kilka dni temu Gazeta Wyborcza opisała przypadek sfałszowanej umowy w sieci Play. Przypomnijmy, klientka otrzymała telefon z propozycją nowej oferty. Operator przesłał aneks do umowy, który jednak klientka nie podpisała i nie odesłała do Play. Gdy jednak otrzymała zawyżony rachunek, dowiedziała się ktoś sfałszował jej podpis na umowie. Po pół roku Play uznał reklamację klientki za zasadną.

Tekst wywołał spore zamieszanie w Internecie oraz wśród klientów operatora. W sobotę Gazeta Wyborcza poinformowała, że po publikacji tekstu "dzień po dniu zgłaszają się (...) kolejni klienci sieci Play, którzy uważają, że posługuje się ona ich sfałszowanymi podpisami". Co więcej - jak wynika z tekstu w gazecie - operator nie spieszy się za bardzo z wyjaśnianiem tego typu spraw. Niektóre reklamacje zostały uwzględnione, bo... upłyną ustawowy czas na odpowiedź na reklamację. Niektórzy poszkodowani klienci zapowiadają walkę sądową z operatorem.

Tuż po pierwszym tekście w prasie rzecznik Play na swoim blogu odniósł się do tych kwestii twierdząc, że "P4 traktuje takie sprawy z najwyższym priorytetem i proaktywnie stosuje wszelkie niezbędne środki organizacyjne i techniczne służące do zapewnienia zgodnego z wymogami prawa procesu zawierania umów poza lokalem przedsiębiorstwa Operatora".

Dzisiaj w wypowiedzi dla Gazety rzecznik sieci Play zapewnia, że fałszowanie umów nie jest celowym działaniem operatora i obiecuje, że zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje do osób, które dopuszczały się do takich nadużyć wobec klientów. - Każdy klient, który uważa lub choćby podejrzewa, że padł ofiarą oszustwa, powinien to zgłosić na policję - radzi w Marcin Gruszka.

Warto także dodać, że w ostatnim czasie do UKE coraz więcej trafia podobnych spraw. Okazuje się, że pracownicy operatorów coraz częściej dopuszczają się różnych nieczystych zagrań, by zrealizować narzucone "słupki sprzedaży". Jednak na takich działaniach najbardziej cierpi wizerunek operatorów, między innymi przez publikacje tekstów na temat poszkodowanych klientów.

Źródło:

Kod: Zaznacz cały

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8987875,Telesfalszowani__Zglaszaja_sie_kolejni_poszkodowani.html

Kod: Zaznacz cały

http://media2.pl/telekomunikacja/73935-problem-z-umowa-w-play-zglos-na-policje.htmlRezbmas
Posty: 11
Rejestracja: 14:50 09 lis 2015
Re: Problem z umową w Play? Zgłoś na policję

Post autor: Rezbmas » 16:06 21 lis 2015

Z nimi nie wygrasz ja próbowałem i lipa taka ze szok. Warto sobie przed podpisaniem umowy ogarnąć co w niej jest i dopiero potem podpisywać a odwoływać sie mozna ale nie ma sensu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post