Problem z umową w Play? Zgłoś na policję

Problem z umową w Play? Zgłoś na policję

Postprzez Mesjash » 18:06 22 sty 2011

Po tekście o sfałszowanej umowie w Play, do redakcji Gazety Wyborczej zgłaszają się kolejne osoby z podobnymi problemami. Rzecznik sieci Play poszkodowanym klientom radzi zgłaszać takie przypadki na policję.
Kilka dni temu Gazeta Wyborcza opisała przypadek sfałszowanej umowy w sieci Play. Przypomnijmy, klientka otrzymała telefon z propozycją nowej oferty. Operator przesłał aneks do umowy, który jednak klientka nie podpisała i nie odesłała do Play. Gdy jednak otrzymała zawyżony rachunek, dowiedziała się ktoś sfałszował jej podpis na umowie. Po pół roku Play uznał reklamację klientki za zasadną.

Tekst wywołał spore zamieszanie w Internecie oraz wśród klientów operatora. W sobotę Gazeta Wyborcza poinformowała, że po publikacji tekstu "dzień po dniu zgłaszają się (...) kolejni klienci sieci Play, którzy uważają, że posługuje się ona ich sfałszowanymi podpisami". Co więcej - jak wynika z tekstu w gazecie - operator nie spieszy się za bardzo z wyjaśnianiem tego typu spraw. Niektóre reklamacje zostały uwzględnione, bo... upłyną ustawowy czas na odpowiedź na reklamację. Niektórzy poszkodowani klienci zapowiadają walkę sądową z operatorem.

Tuż po pierwszym tekście w prasie rzecznik Play na swoim blogu odniósł się do tych kwestii twierdząc, że "P4 traktuje takie sprawy z najwyższym priorytetem i proaktywnie stosuje wszelkie niezbędne środki organizacyjne i techniczne służące do zapewnienia zgodnego z wymogami prawa procesu zawierania umów poza lokalem przedsiębiorstwa Operatora".

Dzisiaj w wypowiedzi dla Gazety rzecznik sieci Play zapewnia, że fałszowanie umów nie jest celowym działaniem operatora i obiecuje, że zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje do osób, które dopuszczały się do takich nadużyć wobec klientów. - Każdy klient, który uważa lub choćby podejrzewa, że padł ofiarą oszustwa, powinien to zgłosić na policję - radzi w Marcin Gruszka.

Warto także dodać, że w ostatnim czasie do UKE coraz więcej trafia podobnych spraw. Okazuje się, że pracownicy operatorów coraz częściej dopuszczają się różnych nieczystych zagrań, by zrealizować narzucone "słupki sprzedaży". Jednak na takich działaniach najbardziej cierpi wizerunek operatorów, między innymi przez publikacje tekstów na temat poszkodowanych klientów.

Źródło:
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników:
Musisz się zarejestrować, aby zobaczyć co jest tutaj napisane.
Mesjash

Spec
 
Posty: 745
Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 96
ROM: Windows Phone 8

Re: Problem z umową w Play? Zgłoś na policję

Postprzez Rezbmas » 16:06 21 lis 2015

Z nimi nie wygrasz ja próbowałem i lipa taka ze szok. Warto sobie przed podpisaniem umowy ogarnąć co w niej jest i dopiero potem podpisywać a odwoływać sie mozna ale nie ma sensu
Rezbmas

 
Posty: 11
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Reklama


Powrót do PlayKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
ANDROID-FORUM.PL
">