Ciąża - przygotowanie

Rozmowy ogólne związane z Androidem nie pasujące do innych kategorii

Re: Ciąża - przygotowanie

Postprzez danika6 » 13:25 27 wrz 2017

Przez całą ciąże jadłam tylko i wyłącznie kwas foliowy, według mnie to wystarczy. Ponoć słyszałam że zbyt duża ilość witamin nie wpływa dobrze na dziecko, trzeba uważać w obie strony.
danika6

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Postprzez emez » 21:45 28 wrz 2017

Dzięki, będę musiał pokazać to mojej żonie która właśnie zaszła w ciąże :)
emez

Reklama

Postprzez JamesJones1999 » 12:43 29 wrz 2017

Moja żona przez połowę ciąży też brała tylko kwas foliowy, dopiero później lekarz przepisał suplement witaminowy + żona łykała jeszcze magnez i inne leki, ale to z powodu zagrożenia. Generalnie odchodzi się już od faszerowania kobiety witaminami, bo dzieci przez to rodzą się okropnie duże. A poza tym, za dużo sztucznych witamin to też nie dobrze - lepiej jeść dużo warzyw i owoców.
JamesJones1999

Reklama

Postprzez Dasza » 18:22 03 paź 2017

Moim zdaniem w przypadku ciąży, czy też przygotowywania do niej, znalezienie dobrego lekarza to podstawa. Przy czym jednak na pewno warto znać namiary także na takie miejsca jak Balumed http://balumed.pl/uslugi/fototerapia-w-domu . Przede wszystkim bowiem w ośrodku tym mamy dostęp do specjalistycznych zabiegów, także tych przeprowadzanych w domu, a przy tym możemy liczyć na duże doświadczenie lekarzy.
Dasza

Reklama

Postprzez lobeb » 12:46 15 paź 2017

Pamiętajcie, że najbardziej dotkniętą osobą poprzez ciążę jest zawsze kobieta. A ta zawsze powinna w tym okresie wyjątkowo dbać o swoje zdrowie - jest to ważne dla niej jak i dziecka, które nosi pod swoim sercem. Po więcej informacji odsyłam tutaj: http://activemama.pl/dbaj-o-zdrowie-w-ciazy/ :)
lobeb

Reklama

Postprzez Bajov » 10:44 18 paź 2017

Bardzo fajny link, pokażę go mojej żonie która jest w ciąży.
Bajov

Reklama

Postprzez logan » 21:04 25 paź 2017

Cześć wszystkim forumowiczom :)
Czy znacie może jakiegoś naprawdę wartego uwagi pediatrę działającego na terenie Katowic oraz miejscowości okolicznych? Ja się właśnie naprawdę bardzo poważnie zastanawiam nad wyborem kogoś sprawdzonego. Sytuacja nie jest jeszcze jakoś specjalnie pilna, ale warto mieć kogoś w tym temacie w zanadrzu...

Póki co poszperałam trochę w Internecie i w oko wpadła mi na przykład ta oferta http://pediatra.slask.pl/ Wydaje się być naprawdę bardzo interesująca i wartościowa. Szczególnie ważne dla mnie jest, żeby można było zamówić wizytę domową, ponieważ to może w wielu przypadkach uratować sytuację. Co ciekawe, wizytę domową można zamawiać na terenie takich miast jak Katowice, Chorzów, Mikołów, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Sosnowiec, więc obszar działania jest dość spory :) Na korzyść przemawia też dwudziestopięcio letnia praca w zawodzie :) A Wy co o tym sądzicie? Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady odnośnie tej sytuacji. Jestem pewna, że mi się one przydadzą :)
Nagle przyszło mi do głowy, że nie mam apetytu, bo brak we mnie literackiego realizmu. Wydało mi się, że sam stałem się częścią jakiejś źle napisanej powieści.
logan

Reklama

Postprzez barni1994 » 22:31 12 lis 2017

Wiecie co, całkiem okej jest ta oferta z pediatrą, tylko szkoda, że tylko na Śląsku Górnym... No bo ja na przykład jestem ze Szczecina i niestety się nie łapie... Ale za to "łapie się" na wskazówki ze strony http://www.dziecko-zdrowie.pl/ , tutaj każdy się łapie i wszystko jest w jak najlepszym porządku :)
barni1994

Reklama

Postprzez mateusz001 » 15:23 13 lis 2017

Być może przyda Ci się całkiem pomocna aplikacja: poradnik dla młodych mam na androida ;)
mateusz001

Podziękował : 1
Telefon: 3310i

Reklama

Postprzez Britney » 17:48 13 lis 2017

Chyba trzeba zadbać o kwas foliowy i odpowiednią dietę.
Britney

Reklama

Postprzez huttik1 » 18:05 13 lis 2017

Dzięki wszystkim za porady na ten temat i czekam na więcej :)
huttik1

Reklama

Postprzez Basko21 » 19:26 10 gru 2017

My z żoną chodziliśmy po prostu do szkoły rodzenia i tam nam wszystko wyjaśnili.
Basko21

Reklama

Postprzez JJones71 » 15:28 11 gru 2017

Przede wszystkim pamiętać trzeba o łykaniu kwasu foliowego. Co do innych witamin - suplementów dla kobiet w ciąży czy przed ciążą, to mój lekarz nie spieszył się z ich zaleceniem. Mówił, że wystarczy jeść warzywa i owoce, a dostarcza się dziecku wszelkie niezbędne witaminy i to w najlepszej formie - najlepiej przyswajalnej. Pamiętać też trzeba o aktywności fizycznej. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to najlepiej jak najwięcej się ruszać - spacery, spacery i raz jeszcze spacery :) I to nie tylko przed ciążą, ale i w czasie ciąży też!
JJones71

Reklama

Postprzez lolop » 15:36 11 gru 2017

Dzięki za ten wpis bo wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy :)
lolop

Reklama

Postprzez Alex0 » 15:22 14 gru 2017

A z jakich testów ciążowych korzystacie? Ja ostatnio użyłam tego: https://www.wapteka.pl/bobo-test-test-ciazowy-plytkowy-1-sztuka-16844,p ale nie jestem pewna czy był skuteczny i pewnie kupię kolejny. Może ten sam?
Ostatnio edytowano 12:13 02 sty 2018 przez Alex0, łącznie edytowano 1 raz
Alex0

Reklama

Następna strona

Powrót do Dyskusja Ogólna