trądzik w wielku 30 lat... co robić?

Rozmowy ogólne związane z Androidem nie pasujące do innych kategorii

trądzik w wielku 30 lat... co robić?

Postprzez megawalenty71 » 15:18 27 mar 2015

Powiedzcie mi jak się pozbyć trądziku? całymi latami starałam się traktować zewnętrznie i wewnętrznie wieloma specyfikami, ale efekty były mizerne i wypryski powracały jak bumerang. Gdy byłam nastolatką wszystkim wydawało się to „normalne” mieć trądzik, w tym mnie samej. W zasadzie ciężko było znaleźć kogoś w moim wieku, kto by trądziku nie miał, więc zjawisko wydawało się być czymś całkowicie na miejscu. Jednak latka mineły, a problemy ze skórą mnie nie opuścił, w dniach poprzedzających menstruację jest najgorzej: właściwie mam wtedy pewność, że zaraz mi wyskoczy kolejny niechciany „wulkan” w najmniej odpowiednim miejscu albo całe stada wyprysków. Już nie wiem co robić ...
megawalenty71

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: Apple iPhone 4S
Operator: 5

Re: trądzik w wielku 30 lat... co robić?

Postprzez EstellaQwe2915 » 11:04 28 mar 2015

Najczęściej trądzik pojawia się w tzw. strefie T. Oczywiście jeżeli wiele specyfików nie zadziałało i problemy z trądzikiem utrzymują się przez bardzo długi czas (kilka lat) to chyba najwyższy czas udać się do odpowiedniego lekarza (dermatologa), która zbada stan skóry oraz podejmie decyzję odnośnie tego jakie środki lecznicze zastosować w walce z trądzikiem.
EstellaQwe2915

Telefon: Nokia Lumia 920
Operator: 5

Reklama

Postprzez Ekoaudie2304 » 01:17 01 kwi 2015

Z takimi rzeczami idzie się do dermatologa a nie na forum internetowe. To może być związane z jakimiś zmianami skórnymi, reakcją alergiczną albo przyjmowanymi przez Ciebie lekami. Ale nie ma co zgadywać, bo jeśli zlekceważysz pierwsze objawy to bardzo szybko może Ci się tego "wysypać" sporo i wtedy nie zamaskujesz tego tak łatwo jak do tej pory.
Ekoaudie2304

Telefon: Samsung Galaxy Note II N7100
Operator: 2

Reklama

Postprzez themertie76 » 22:48 01 kwi 2015

Ze sprawdzonych sposobów to polecę Ci spirytus salicylowy i maseczkę z żelatyny. Spirytus bardzo wysusza wypryski i przykładany wacik nasączony spirytusem, dość szybko sobie poradzi. Jeśli masz ich dużo to można nawet całą twarz przecierać, ale wtedy trzeba też pamiętać o nawilżeniu bo spirytus bardzo wysusza skórę.
themertie76

Telefon: Apple iPhone 4S
Operator: 4

Reklama

Postprzez jamniczek » 15:41 02 kwi 2015

a może spróbuj odstawić na jakiś czas wszystkie specyfiki i do tego przypilnować diety jedząc lekko i z dużą ilością witamin. Organizm może wróci do normy :)
jamniczek

Reklama

Postprzez malina87 » 12:13 03 kwi 2015

Nie radzę stosować tych wszystkich "domowych metod". Najlepiej będzie, jeżeli udasz się do dermatologa - on zapisze odpowiednie leki oraz powie, jak zadbać o skórę. Najważniejsza jest częsta higiena - ja myję twarz nawet do 5 razy dziennie! Zwróć uwagę, może zażywane przez Ciebie leki wywołują taką reakcję - wtedy wystarczy je odstawić.
Znalazłem kursy dla pielęgniarek na http://korablog.pl/pielegniarstwo-operacyjne.html
malina87

Otrzymał podziękowań: 1

Reklama

Postprzez MrAnh2259 » 14:35 03 kwi 2015

Też uważam, że przy tak długo utrzymującym się problemie najwyższa pora zgłosić się do specjalisty. Wiem, że znajoma leczyła się chyba cynkiem, ale pewności nie mam. natomiast była to bardzo mocna terapia i była pod stałą kontrolą specjalistów. Jedyne co mogę powiedzieć, że naprawdę zadziałała, więc trzymam kciuki żeby Tobie też się udało znaleźć odpowiednią metodę.

Zapytaj dermatologa czy takie urządzenie http://importmania.pl/pol_m_Urzadzenia-kosmetyczne_Do-domu_Problemy-z-tradzikiem-170.html byłoby dla ciebie odpowiednie. Podobno są bardzo skuteczne.
Ostatnio edytowano 15:49 23 kwi 2015 przez MrAnh2259, łącznie edytowano 1 raz
MrAnh2259

Telefon: LG Swift 4x HD
Operator: 2

Reklama

Postprzez bielteresa » 00:37 04 kwi 2015

Słyszałam, że to jest związane z jakimiś problemami hormonalnymi. I leczenie podobno też jest hormonalne. Trzeba się wybrać do specjalisty. Samo nie minie.
bielteresa

Reklama

Postprzez CristiAn87 » 12:55 15 kwi 2015

Musisz iść do lekarza, ponieważ jak sam nie poradziłeś przez tyle lat, to trzeba spróbować ze specjalista.
CristiAn87

Reklama

Postprzez wilczek87 » 14:05 18 kwi 2015

Uważam że trądzik w tym wieku to poważna sprawa z którą niezbędna jest wizyta u dermatologa.
wilczek87

Telefon: LG

Reklama

Postprzez mbahur89 » 20:27 23 kwi 2015

Proponuje VISAXINUM. To rewelacyjny produkt który naprawdę działa.
mbahur89

Reklama

Postprzez Wferter » 13:55 31 lip 2015

VISAXINUM nie pomoże na trądzik w tym wieku, bo jest bardziej nasilony. Trzeba leczyć antybiotykami.
Wferter

Reklama

Postprzez gzymsy » 14:49 31 lip 2015

Mam to samo. 30 na karku za pre dnia a trądzik jak u 14 latka ;/

http://www.gzymsy24.pl
gzymsy

Telefon: i5700
Operator: Tmobile

Reklama

Postprzez Suzaku » 12:06 02 sie 2015

Najlepiej będzie udać się do specjalisty. Dermatolog dobierze odpowiednie leki.
Suzaku

Reklama

Postprzez mirongosu » 15:22 11 sie 2015

Dokładnie nie ma na co czekać tylko zapisać sie na wizytę do dermatologa :) Moja teściowa dostała jakiś czas temu jakaś dziwną wysypke, stosowała maści z polecenia i jeszcze się jej pogorszyło więc nie polecam leczenia we własnym zakresie :P
mirongosu

Telefon: póki co iphone

Reklama

Następna strona

Powrót do Dyskusja Ogólna