Jak oszczędzać?

Pogaduszki, zabawy, luźne tematy niekoniecznie o Androidzie

Jak oszczędzać?

Postprzez confbert1974 » 13:10 20 sty 2017

Macie jakieś sposoby na rządzenie domowym budżetem? W chwili obecnej moja sytuacja materialna wygląda dobrze, ale przeraża mnie że mimo wysokich przychodów, ja nie umiem oszczędzać. W ciągu miesiąca potrafię wydać np 6000 i nawet nie wiem na co, bo nic sobie z ubrań nie kupię, fryzjera nie odwiedzę, a u kosmetyczki zostawię 20 zł. Co robicie, aby mądrze gospodarować pieniędzmi?
confbert1974

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez marcelinia188 » 17:41 20 sty 2017

Patrzeć na zużycie prądu, wody, robić wszystko, by nie dopuścić do niepotrzebnej straty wody, zużycia energii. Na pewno też warto jakąś część zarobionych pieniędzy odłożyć na bok.

Reklama

Postprzez kazul » 10:19 03 kwi 2017

Jak chodzi o oszczędzanie na prądzie to poczytaj sobie może od czego tak naprawdę zależy cena 1kW energii, którą widzisz na swoim rachunku: http://www.biznesgazeta.pl/od-czego-zalezy-cena-1kw-pradu/ bo nie jest to tylko i wyłącznie koszt samej energii.
kazul

Telefon: iOcean X1

Reklama

Postprzez kaczcot » 00:58 13 lip 2017

A nie lepiej jest po prostu zacząć oszczędzać w prosty sposób? Moim zdaniem jest to o wiele lepszy pomysł, ja na przykład czytałem o oszczędzaniu na różnych blogach, a głównie tu: http://latwe-oszczedzanie.pl/ i już widzę pierwsze efekty!
kaczcot

Reklama

Postprzez waszka718 » 10:36 13 lip 2017

Podstawowy temat, nie ma co wydawać pieniędzy na wszystko co się spodoba. Trzeba żyć używając mózgu i rozumu. Wychodzisz z domu - zgaś światło i odłącz niepotrzebne rzeczy od prądu. Dodatkowo pamiętać trzeba o odkładaniu parę złoty od razu po wypłacie.
waszka718

Reklama

Postprzez naryoo » 11:12 13 lip 2017

Załóżcie sobie skarbonkę i wrzucajcie do niej wszystkie dorobne po jakims czasie ladna sumka sie nazbiera no i oczywiscie nie pozyczajcie od nikogo ani nikomu kasy ;>
naryoo

Reklama

Postprzez foonia » 17:32 13 lip 2017

mniej pijcie i mniej palcie to zobaczycie w skali roku ile kasy zostaje w kieszeni. Na dobre wakacje za granica na pewno :)
foonia

Reklama

Postprzez ru1kow5k1 » 14:02 14 lip 2017

Świeża sprawa, mój kolega aktualnie płaci miesięcznie 50rat bo tak mu bogactwo przysłoniło logiczne myślenie. Wystarczy parę złoty co miesiąc gdzieś odkładać i nie kupować duperel, które zupełnie są nie potrzebne.
ru1kow5k1

Reklama

Postprzez budahubert » 12:01 17 lip 2017

Można systematycznie co miesiąc odkładać coś na konto oszczędnościowe, dodatkowo warto jest zwracać na ceny i aktualne promocje w sklepach, zawsze to pozwoli zaoszczędzić parę złotych ;)
budahubert

Reklama

Postprzez Ikar » 13:01 17 lip 2017

Ja również złożyłem sobie konto oszczędnościowe na które co miesiąc staram się wpłacać jakieś pieniądze :)
Ikar

Reklama

Postprzez Efelia » 08:46 24 lip 2017

W oszczędzaniu pomagają takie programy, które pozwalają na zwrot części wydatków za zakupy. Tu przykład takiego programu https://app.connectionsky.com/register. ... ner=sxr4uW Tak naprawdę niewiele trzeba zrobić, aby zaoszczędzić parę złotych :) Poczytajcie o tym.
Efelia

Telefon: G2 mini
ROM: 298428
Operator: orange

Reklama

Postprzez bubka » 15:21 25 lip 2017

Jeśli nie wychodzi Ci oszczędzanie, poprzez kontrolowanie wydatków czy odkładanie do skarbonki. To uważam że warto skorzystać z pomocy i porad , bo obecnie jest duży wybór kont oszczędnościowych czy lokat. A jak sami się nie znamy to lepiej poradzić się specjalistów. Dlatego polecam Vienna Life gdzie uzyskasz pomoc w systematycznym oszczędzaniu.
bubka

Reklama

Postprzez jjusti18 » 22:33 28 lip 2017

Ja ostatnio stwierdziłam, że utworzę po prostu konto oszczędnościowe i tam będę odkładać pieniążki. Niestety nie wiele wiem na temat banków i ich produktów, dlatego zamierzam się się zapoznać pewną stroną na którą ostatnio trafiłam najlepsze konto oszczednosciowe . Mają tutaj dokładny opis wszelkich produktów bankowych, ranking oraz opinie na ich temat. Myślę, że strona jest naprawdę pomocna.
jjusti18

Telefon: LG
ROM: android
Operator: LG

Reklama

Postprzez Eleanor » 10:20 31 lip 2017

wystarczy nie wydawać pieniędzy na głupoty tylko na to, co jest potrzebne.
Eleanor

Reklama

Postprzez mirkaa » 19:17 06 sie 2017

Można również wybierać auta o mniejszym spalaniu wtedy sporo kasy zostanie w kieszeni. Zamiast kosztownego BMW można wybrać kombi takie http://noweuzywane.eu/lista/toyota-auris/ z ekonomicznym silnikiem diesela.
mirkaa

Reklama

Następna strona

Powrót do Off Topic