Na co zwrócić uwagę przy budowie domu?

Pogaduszki, zabawy, luźne tematy niekoniecznie o Androidzie

Na co zwrócić uwagę przy budowie domu?

Postprzez natanaelwro2897 » 15:05 23 mar 2015

Hej:) My w planach budowę niewielkiego domu i może ktoś z Was orientuje się na co zwrócić uwagę przy budowie domu? Chodzi mi o zewnętrzny wygląd domu. Czy zdecydować się na zewnętrzne rolety? Jaki dach będzie najlepszy i czy zadaszenia na drzwi się przydają? Ja nie jestem przekonany do daszku nad drzwiami, ale żona się upiera. Może ktoś, kto posiada takie zadaszenie mógłby się podzielić doświadczeniami? Opłaca się kupić gotowy daszek? Nie mam pojęcia czy się na niego zdecydować czy nie, bo w projekcie domu nie był przewidziany;/
natanaelwro2897

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: Apple iPhone 4S
Operator: 5

Re: Na co zwrócić uwagę przy budowie domu?

Postprzez pozest » 15:10 23 mar 2015

Na odpowiednią ekipę to przede wszystkim....
pozest

Reklama

Postprzez olekk40 » 16:56 23 mar 2015

Na pewno musisz uczulić ekipę, jak już wstawicie drzwi wewnętrzne, by nie uszkodzili Ci drzwi wnosząc wiadra, sprzęty. U tak było.
olekk40

Reklama

Postprzez EcoLourdes2147 » 00:44 25 mar 2015

Tak jak piszą powyżej w budowie domu najważniejsza jest ekipa, bo to nietylko to, że zrobi zgodnie z projektem, ale też zawsze cos doradzi i nic nie popsuje. A ten daszek, o którym piszesz to fajna rzecz, bo jak deszcz pada do można normalnie drzwi otworzyć,co jest ważne szczególnie latem i fajne powietrze do domu wejdzie. Ja daszku nie mam i teraz kombinuję jak założyć i żałuję, że nie zrobiłem od razu.
EcoLourdes2147

Telefon: Sony Xperia L
Operator: 2

Reklama

Postprzez kubacyg1 » 09:59 25 mar 2015

Ja mam rolety tylko na dole. Moja żona, gdy jest sama w domu wieczorami czuje sie bezpieczniej, nie wyobraza sobie nie mieć rolet. Co do budowy to nie oszczędzaj na ocieplaniu. My mamy 18 stke styropian i mam bardzo ciepło.
kubacyg1

Reklama

Postprzez mulenastra » 11:20 25 mar 2015

Zależy też od funduszy
mulenastra

Reklama

Postprzez dawidek19 » 09:26 26 mar 2015

Musisz zastanowić sie nad ogrzewaniem domu. Ja podjąłem decyzję o ogrzewaniu kominkiem z płaszczem wodnym oraz mam jeszcze ogrzewanie gazowe, którego często nie włączam ( jest za drogie ).
dawidek19

Reklama

Postprzez EKOALENA1393 » 00:40 27 mar 2015

Jeśli planujesz na wiosnę rozpocząć poszukiwania swojego nowego domu, lub też myślisz o rozpoczęciu budowy, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z ogromnej liczby aspektów i czynników, jakie będziesz musiał przeanalizować. W tym artykule poruszymy jedną, bardzo istotną kwestię, która w ciągu kolejnych lat użytkowania domu będzie mocno wpływać nie tylko na komfort zamieszkiwania w nowym miejscu, ale także na koszty z tym związane. Postaramy się przybliżyć wagę kształtu działki i usytuowania budynku względem stron świata.
EKOALENA1393

Telefon: HTC One
Operator: 3

Reklama

Postprzez PROSUNNI81 » 12:05 27 mar 2015

olekk40 napisał(a):Na pewno musisz uczulić ekipę, jak już wstawicie drzwi wewnętrzne, by nie uszkodzili Ci drzwi wnosząc wiadra, sprzęty. U tak było.

Ekipy na pewno trzeba pilnować, bo jeżeli ich nie dopilnujesz to będą takie niespodzianki, jaku kolegi właśnie;/ Jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne to zależy w jakiej okolicy mieszkasz, jeżeli jest niebezpieczna to warto zamontować już na etapie budowy domu, podobnie jak z daszkiem, który najlepiej jak będzie w kolorze dachu:) Moim zdaniem najładniejsze są te na drewnianej konstrukcji, a daszek chroni drzwi przed słońcem i deszczem:) a także Ciebie, gdy pada:)
PROSUNNI81

Telefon: LG Nexus 4 E960
Operator: 3

Reklama

Postprzez waclaw20 » 15:16 27 mar 2015

Na pewno nie godz sie na ocieplanie domu późną jesienią i zimą . Teraz ekipy chcąc zarobić tak robią :( :( :(
waclaw20

Reklama

Postprzez lewek » 17:03 27 mar 2015

na pewno zwróć uwagę na to w którą stronę masz większość okien. żeby nie okazało się że będzie bardzo mało światła.
lewek

Reklama

Postprzez EKOALISSA87 » 20:53 30 mar 2015

Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinno się wybrać dobrą, sprawdzoną ekipę, która zrealizuje Twój projekt od A do Z sumiennie i z największą starannością. Rolety zewnętrze to dobry pomysł - dzięki nim można zapobiec dostawaniu się zimnego powietrza oknami w zimie i gorącego w lecie, a ponadto zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem jest również wspomniany daszek - chroni przed opadami atmosferycznymi oraz przed słońcem :) Najlepiej chyba użyć poliwęglanu jak tutaj http://www.metal-gum.com/zadaszenia-drzwi.
EKOALISSA87

Telefon: Nokia 301
Operator: 5

Reklama

Postprzez boraka » 15:14 28 lis 2015

Na pewno na dobre i sprawdzone materiały. Na przykład tutaj możesz sobie zobaczyć i porównać: castorama.pl
boraka

Telefon: apple
ROM: ???
Operator: tmobile

Reklama

Postprzez Paczyka » 01:44 10 sty 2016

Na pewno na okna. Z kiepskimi oknami będzie nie dość, że zimno, to jeszcze wizualnie kiepsko to wygląda. Ja jestem zakochana w drewnianych oknach http://www.stolbud.pl/okna/okna-drewniane.html I właśnie na to zwracałabym uwagę.
Paczyka

Telefon: Lg g2 mini

Reklama

Postprzez beros » 10:59 12 wrz 2016

myślę, że jedną z bardziej istotnych kwestii jaką należy wziąć pod uwagę przy budowie domu jest pokrycie dachu materiałami, które zapewnią szczelność i swoje właściwości przez wiele lat. Takim materiałem jest na pewno markowa blachodachówka:
http://www.traffic-blachy.pl/blachodachowka/
beros

Reklama

Następna strona

Powrót do Off Topic