Krótka recenzja

Krótka recenzja

Postprzez patryk_ » 23:12 26 lis 2018

Dzięki uprzejmości firmy Chuwi otrzymałem do testów Hi10 Air tablet.
Dla zainteresowanych poniżej wrażenia, jakie na mnie wywarł po ok. 2 tygodniach zabawy.

Najpierw specyfikacja:

- 10,1 calowy ekran o rozdzielczości 1920x1200px w proporcjach 16:10
- 562 gramy wagi i 8,5 mm grubości
- Ekran wykonany w technologii OGS – https://en.wikipedia.org/wiki/One_Glass_Solution
- Intel cherry trail X5 do 1.84 Ghz (1.44Ghz bazowo) i Gen8 HD Graphics GPU do 500Mhz
- 4GB Ram DDR3L
- 64GB Rom eMMC
- Metalowe body
- Bateria 6500 mAh
- Szybkie ładowanie - do pełna w 3 godziny
- Windows 10 na pokładzie
- Możliwość podłączenia dedykowanej klawiatury czyniącej z urządzenia sprzęt konwertowalny

Poniżej zestawienie kilku realnych zdjęć i profesjonalnych ze strony producenta:
1.jpg

4p.jpg

2.jpg

1p.jpg

3.jpg

5p.jpg

4.jpg

2p.jpg

3p.jpg

Oszczędzę sobie obszernego opisu opakowania, który zamieszczają wszyscy recenzenci, ale gdyby dla kogoś to miało znaczenie na prezent się nada idealnie.
Zapakowane minimalistycznie, estetycznie, wyjątkowo bezpiecznie na potrzeby transportu – wystarczy.

Jakość wykonania:
Tu muszę przyznać, że sprzęt ogromnie mnie zaskoczył, w pozytywnym sensie oczywiście.
Jakość wykonania jest bardzo wysoka. Dla porównania mam Ipada oraz starego Nexusa. Z Ipadem ciężko ów tablet porównać, jest po prostu inny, absolutnie nie gorszy, Nexus wysiada lecz jest to sprzęt dość leciwy. Chuwi w kwestii jakości wykonania naprawdę wygląda bardzo solidnie sprawiając wrażenie tabletu z wyższej półki. Metal i szkło.

Wydajność:
Pozwoliłem sobie oszczędzić benczmarkowana (na pewno są już dostępne gdzie indziej), choć doczytałem, że Antutu v6 daje mu 62.400pkt. Wolę podzielić się odczuciami w codziennym użytkowaniu.
Tablet posłużył mi, jako sprzęt do odbierania poczty (gmail), intensywnie korzystam z kalendarza google, obejrzałem na nim kilka godzin filmów w HBO GO oraz VOD.TVP.PL – filmy w zależności, od jakości połączenia oczywiście również w full HD - bez kłopotu. W jesiennym słońcu (było trochę w tym roku) nieco gorzej, ale nadal udawało się korzystać. Przeprowadziłem kilka krótkich rozmów na Skype – wyłącznie w ramach testów – w porządku, przeglądałem strony – zupełnie komfortowo, płynne przewijanie ekranu nawet cięższych przypadków, bardzo regularnie słuchałem muzyki z aplikacji Spotify.
Podczas korzystania z multimediów podłączyłem tradycyjne słuchawki mini jackiem (Bose QC25) oraz Samsungi level active przy pomocy bluetooth. Nie zauważyłem utraty jakości w przypadku Bose, Samsungi również grały na podobnym poziomie jak po podłączeniu do komputera. Mam natomiast wrażenie, że Android (mój telefon) oraz IOS (Ipad) via bluetooth gra nieco lepiej ale to pewnie kwestia sterowników w poszczególnych systemach gdyż podobną obserwację odnotowałem łącząc słuchawki BT z laptopem.

Nie jestem typem gracza komputerowego ale chciałem sprawdzić czy jakkolwiek nada się do tego typu rozrywki.
Zagrałem w Baloons tower defence – gra stosunkowo obciąża procesor w moim laptopie - wiatrak się uruchamia - więc uznałem, że będzie to dobry test. Tablet bez problemu sobie poradził, w początkowych poziomach z małą ilością obiektów gra nie sprawiała mu żadnych problemów, potem nieco się ogrzał a oczywiście sama gra okazała się nie być stworzona do zabawy z ekranem dotykowym, mimo to spodziewam się, że śmiało można pobawić się niewymagającymi pozycjami. Przycięć nie było.
Wszystkie moje działania przebiegały w zasadzie bez zająknięcia. To naprawdę przyzwoita sprzętowo konfiguracja, która nada się do wszelkich tabletowych prac. Jedyny problem, jaki zaobserwowałem to słabsza łączność WIFI w stosunku do wspomnianego Ipada ale być może uda się popracować nad konfiguracją karty sieciowej by poprawić ów parametr. Wiele czasu pracowałem udostępniając połączenie z telefonu znajdującego się w pobliżu i wtedy niedogodności nie odczułem.
Warto też wspomnieć, że 562 gramy są odczuwalne przy dłuższej zabawie.
Do samego sprzętu nie mogłem się przyczepić. Wszystko działało sprawnie. Może jak dla mnie tablet jest nieco zbyt ciężki, ale konkurencja tej wielkości wcale nie wypada lepiej.

Czas pracy na baterii.
Nie mam takiej mocy by oglądać kilka godzin strony czy bawić się tabletem spróbuję więc uruchomić jakiś stream live i poinformować po jakim czasie bateria się wyczerpała. Na chwilę obecną Spotify dał radę kilka godzin, nie wiem dokładnie jak długo.
Natomiast świetnie działa szybkie ładowanie. Też nie zrobiłem tego z zegarkiem w ręku ale w naprawdę krótkim czasie można mocno podładować baterię a nie zdziwiłbym się gdyby do mierzone do pełna wyszły faktycznie 3 godziny.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zadawania pytań jeżeli będę mógł coś sprawdzić uczynię to ew. uzupełnię skromną recenzję.
Strona produktu: https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-Hi10-Air.html
patryk_

Administrator

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Powrót do Dyskusja ogólna