Pracuj z dowolnego miejsca na świecie

Pracuj z dowolnego miejsca na świecie

Postprzez awagizat » 14:42 19 mar 2017

Po polsku nazywa się to „wolny strzelec”. Freelancerzy przyjmują zlecenia: od drobnych, takich jak napisanie krótkiego tekstu do gazety po ogromne projekty typu zbudowanie aplikacji. Ponieważ nie są zatrudniani na etat, zazwyczaj nie muszą się zjawiać w biurze i pracują nad zleceniami we własnym zakresie, kontaktując się co jakiś czas ze zleceniodawcą.

Bycie freelancerem kojarzy się najbardziej z dizajnerami i programistami, ale wiele osób też zajmuje się krynica morska domki:
marketingiem,
social media,
pisaniem dla magazynów internetowych i drukowanych,
fotografią oraz obróbką zdjęć,
architekturą lub projektowaniem wnętrz,
tłumaczeniami,
a nawet muzyką czy sztuką.

Zacząć pracować w ten sposób możesz już teraz, nawet jeśli masz stałą pracę – poszukaj zleceń nawet wśród znajomych, albo na Upwork czy Elance, w wyjątkowych sytuacjach (tzn. gdy szybko potrzebujesz kasy) na Gumtree. Aby dostawać coraz lepsze zlecenia, musisz zbudować konkurencyjne portfolio, gromadząc też wokół siebie osoby które w przyszłości będą Cię zatrudniać. Mając kilka stałych klientów którzy będą Cię polecać kolejnym, można zrezygnować z etatu i przejść na stałe bycie wolnym strzelcem.

Ten sposób pracy zdalnej jest od wielu lat bardzo popularny za granicą i powstało mnóstwo blogów dla osób które chcą się tym zająć – dosłownie możesz wpisać dowolny zawód + „freelance blog” i znajdziesz mnóstwo pomocnych wyników. Przeczytaj też ten artykuł do końca, bo pod nim polecam moje ulubione źródła wiedzy dla wolnych strzelców i przedsiębiorców.
awagizat

 
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: 9179310063

Re: Pracuj z dowolnego miejsca na świecie

Postprzez legomaniak » 20:13 25 lip 2017

Ktoś się zajmuje domkami w krymicy? Przecież to bez sensu..
legomaniak

 
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Reklama


Powrót do Problemy i PomocKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
ANDROID-FORUM.PL
">