Zasięg w Lenovo K6

Zasięg w Lenovo K6

Postprzez 4d4mka » 19:18 09 lis 2017

Witam!!!

Po krotce opowiem jak wygląda sytuacja i proszę o pomoc w temacie, gdyby ktoś miał pomysł jak go rozwiązać.

Posiadam dwie karty SIM w Orange i PLUS. Żeby nie nosić 2 aparatów, w listopadzie ubiegłego roku kupiłem ALCATELA POP 4 dualsim. Poza tym, że telefon ma tylko 1GB ramu, jako budżetowy smartfon z funkcja DUAL SIM sprawdza się świetnie. Zasięg obydwie karty miały zawsze i wszędzie, system StandBy odpowiada mi.

Tak jak już wcześniej wspomniałem najbardziej doskwiera mi mała ilość pamięci operacyjnej, która sprawia że telefon cholernie muli. Aplikacje długo się otwierają co jest niesamowicie irytujace. Do tego mała pojemność baterii. Telefon użytkowany jest dość intensywnie i zdarza się, że bateria nie wystarczy nawet na 12 godzin.

Zacząłem rozglądać się za nowym urządzeniem i wybór padł na LENOVO K6 - dobre recenzje, niezły procesor, ekran o dużej rozdzielczości FullHD, dual sim i bateria 3000mAh. Zgodnie z testami miała wytrzymać 2 dni - i dla mnie spoko.

Kupiłem, odebrałem w poniedziałek w ciagu dnia, przerzuciłem karty, skonfigurowałem - elegancko, jest tak jak chciałem żeby było :) - połaczenia, sms, internety, bardzo dobra jakość filmów, głośne dźwięki. Więcej od telefonu nie wymagam :)
Wspomnę tylko, że pracuję w aglomeracji miejskiej, natomiast mieszkam na wsi.

Kwiatki zaczęły się po powrocie do domu - Zasięg na obydwu kartach zwyczajnie zniknął...

Nawet jak na chwilę się pojawi to nie da się uzyskać połączenia i do mnie tez nikt się nie dodzwoni.

Żeby było jasne - w mieście telefon działa bez zarzutu - na wsi nie. Wydaje się, że zasięg jest słabszy, ale:
1. Na ALCATELU nie ma najmniejszego problemu, czy to miasto, czy wioska - zasięg full,
2. Jak w LENOVO siedzi tylko 1 karta (obojętnie która) wszystko działa jak należy - zarówno GSM jak i LTE
3. Dwie jednocześnie - jakby się gryzły - zasięgu nie ma żadna, a jak złapie to i tak nie działają połączenia.

Zauważyłem też pewna prawidłowość - zasięg osiąga tylko ta karta, która aktualnie ma ustawioną transmisję danych.
Ta w trybie GSM znika.

Rzeźbiłem już z roamingiem, przekładaniem kart w slotach. Jako laik - nie mam już pomysłu. Jutro telefon wraca do sklepu na brak zasięgu.

Mimo wszystko czekam do jutra do popołudnia na jakieś podpowiedzi i sugestie - bardzo chętnie skorzystam, bo aparat naprawdę mi odpowiada.
4d4mka

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: Lenovo_K6/Alcatel_POP4
ROM: MARSHMALLOW/NOUGAT
Operator: ORANGE/PLUS

Powrót do Problemy i Pomoc