ASUS Fonepad fe170cg bricked

ASUS Fonepad fe170cg bricked

Postprzez samolocik32 » 22:26 17 maja 2015

Witam, ostatnio próbowałem wgrać inny kernel do mojego tableta. Najpierw bawiłem się w rozbieranie boot.img do bzImage i ramdisk.cpio.gz, udalo sie, lecz mniejsza z tym, powiem jak rozjebałem tablet bo to może pomoże. Na tablecie miałem partycję o nazwie reserved (bo żadnej boot nie było ani nic ) która miała z 40mb i znalazłem w niej hexeditorem z 3 kernele całe po kolei poustawiane w pliku pewnie boot i fastboot nie śmiejcie się bo dopiero zaczynałem się bawić i nie wiem o co chodzi ogarniam tylko linuxa przyzwoicie. Skopiowałem to reserved poprzez dd. później znalazłem hexeditorem string Gemini trzy razy więc wlasnie ustalilem ze z 3 kernele były. Zmieniełm tylko w pliku Gemini dla jaj nie pamietam juz ale jedna literke na r chyba i dlugosc taka sama byla tego. Zapisałem, nagrałem na partycje reserved zmodowany plik przez dd no i zrobiłem restart telefonu i dupa. Pojawiła się ikonka USB i telefon sie wyłączał. Droidboot nie dało się wejsc bo tez USB. Po Googlowaniu udało się przez Manufacture flashing tool zflashować to i dostałem się do menu droidboot. Od tej pory pokazywal mi Serial 111111111111111 same jedynki. Ucieszyłem się jak dziecko ale jak włożyłem karte SD z plikiem k012_sdupdate.zip i kliknołem w droidboocie Recovery to znowu się ikonka USB pojawiła, lecz znowu moglem wejsc do droidboot nic sie nie zmienialo. Kiedyś jak brałem Recovery to pokazywał mi się android z otwartym brzuchem i z śrobkami chyba. jak brałęm wipe data to było coś w stylu Unable to mount /cache i /data. Próbowałem to naprawić lecz nie znalazłem sposobu. Wkurwiony zrobiłem takie coś: fastboot flash boot boot.img, fastboot flash fastboot boot.img, fastboot flash splashscreen boot.img. Wiem idiotyczne że do np. fastboot daje boot i do splashscreen boot ale nie wiem dlaczego to zrobilem chcialem zobaczyc co sie stanie i od tej pory telefon umarł. Jest tylko logo intel inside i nie żyje. Próbowałem znowu Manufacture flashing tool ale teraz wywala BADF00D i zamiast ikony usb jest bateria ładowanie. I nie przełącza w flashowanie. Za pierszym razem gdy była tylko ikona usb zamiast intel inside to też miałem BADf00D ale coś zmieniłęm nie wiem jak i wkońcu zflashował. Teraz ni chuja nie moge bateria sie pokazuje zamiast flashowania i badfood wywala. Więc finalnie mam pytanie jak się do tego zabrać teraz po tym uziemieniu tableta i czy sie da w ogole. Czy mogłem wykończyć tymi poleceniami tablet? chodzi mi o to co do fastboota daje boot.img i do splashscreen boot.img idiotycznie. Czuje że moge to zrobić ale nie wiem jak.
samolocik32

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0

Powrót do Problemy i Pomoc