Kino domowe

Kino domowe

Postprzez EEliasz93 » 17:24 08 lip 2015

Nie wiem, czy powinienem pisać na tym forum o kinie domowym, ale trudno, spróbuję. Przymierzam się do zakupu kina domowego najlepiej marki LG, kumpel ostatnio kupił takie fajne bezprzewodowe i zastanawiam się, czy warto inwestować w kino bez kabli, czy to nie ma znaczenia? Na pewno ładnie to wygląda - na ścianie nie ma kabli (bo niestety nie dam rady ich zamaskować). A jak jest z niezawodnością? Może ktoś ma do czynienia, bądź pracuje w jakimś sklepie gdzie takie kino domowe się sprzedaje... jak opinie użytkowników i klientów?
EEliasz93

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: Samsung I9100 Galaxy S II
Operator: 3

Re: Kino domowe

Postprzez MegaShannon70 » 00:15 11 lip 2015

Szczerze mówiąc niezawodność to jedno, a zastanawia mnie to jak jest z sygnałem i zagłuszaniem. Bo może okazać się, że niektóre sprzęty będa powodowały jakieś problemy przy odtwarzaniu filmu.. A teraz można kable sprawnie pochować w listwach przypodgłowych na przykład więc nie jest to jakaś wielka filozofia też moim zdaniem :) Pozdrawiam
MegaShannon70

Telefon: Sony Xperia J
Operator: 5

Reklama

Postprzez Taliapol83 » 17:10 11 lip 2015

Czy ja wiem... a bezprzewodowe przesyłanie takiego sygnału dźwiękowego nie jest związane z utratą jakości? Może lepiej kupić jakiś dłuższy kabel i puścić go w listwie przy ścianie, wtedy będzie zamaskowany i nie będzie rzucał się w oczy. W dodatku takie bezprzewodowe rozwiązania pewnie kosztują nieco więcej niż klasyczne, a niekoniecznie muszą być lepszej jakości.
Taliapol83

Telefon: Sony Xperia SP

Reklama

Postprzez ProBeryl2120 » 20:53 12 lip 2015

dokładnie ciekawe co z jakością takiego przesyłanego dźwięku i obrazu. No i czy nie będą zakłócenia w domu i na jaką odległość można wysyłać. A kable można puścić nawet w listwach przypodłogowych takich co montuje się przy panelach. Więc może lepiej zainwestować w lepszy sprzęt ale z kablami niż kupować bezprzewodowy sprzęt.
ProBeryl2120

Telefon: Samsung Galaxy S4 Active I9295

Reklama

Postprzez ExtraAlicia76 » 23:19 12 lip 2015

Wiesz, to wszystko zależy też od rozmieszczenia sprzętów. Połączenie bez okablowania gra płynnie i wystarczająco głośno tylko gdy telewizor, kino domowe czy jakikolwiek sprzęt grający jest blisko głośników, w przypadku moich głośników było to maksymalnie pięć, sześć metrów. Jeżeli głośniki mają stać obok kina domowego to nie powinno być problemu z dźwiękiem. Zobacz sobie opisy takich głośników tutaj: http://www.sklep.bestaudio.pl/kina-domowe/bezprzewodowe/ - bardzo dobrze opisane sa preferencje :)
Ostatnio edytowano 17:05 30 lip 2015 przez ExtraAlicia76, łącznie edytowano 1 raz
ExtraAlicia76

Telefon: Apple iPhone 4S
Operator: 2

Reklama

Postprzez EEliasz93 » 13:24 13 lip 2015

Ale wiecie... zaletą takiego bezprzewodowego sprzętu jest jego mobilność :) Akurat moja praca jest taka, że co kilka lat muszę zmieniać miejsce zamieszkania. Więc im mniej kabli i przewodów tym lepiej, bo po prostu łatwiej wszystko zapakować i przewieźć i nie trzeba potem całego okablowania rozprowadzać. Tak czy siak chyba nie ma mowy o zakłóceniach w przesyłaniu, bo i tak sprzęt stoi w jednym pomieszczeniu...
EEliasz93

Telefon: Samsung I9100 Galaxy S II

Reklama

Postprzez lemoniada » 13:41 04 lip 2016

Sprzęt też trzeba odpowiednio dopasować do pomieszczenia, w którym się będzie znajdować, szczególnie jeżeli chodzi o telewizor. Ostatnio czytałam o tym, jaki telewizor powinno się wybrać do małego mieszkania: http://sprzedajemy.pl/poradnik/jaki-telewizor-do-malego-mieszkania-art1052, z czym zresztą sama mam problem. Ale trzeba to mimo wszystko odpowiednio dobrać, jeżeli chcemy mieć komfort oglądania.
lemoniada

Reklama

Postprzez Banan99 » 11:02 08 gru 2016

telewizor można powiesić na ścianie ;)

szafy rack
Banan99

Reklama

Postprzez Samiser » 13:45 07 sty 2017

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad zakupem kina domowego to polecam zajrzeć na http://mp3audio.pl/jakie-kino-domowe-kupic/ - znajdziecie tam rankingi kin domowych, na które warto zwrócić uwagę.
Samiser

Reklama

Postprzez Rynel » 15:33 31 sty 2018

Z tego o się orientuję to sporo ciekawych i trafnych podpowiedzi na temat kupna kina domowego można bez problemu znaleźć w internecie na tego typu stronach http://techfresh.pl/jakie-kino-domowe-d ... ch-modeli/ o elektronice i gadżetach. Według mnie warto z tych porad korzystać ponieważ często mogą nam zwrócić uwagę na coś o czym sami byśmy nie pomyśleli podczas zakupów!
Rynel

Reklama

Postprzez Sienna » 11:29 12 cze 2018

Ja wolę porozmawiać twarzą w twarz z kimś w sklepie. Mogę więcej informacji wyciągnąć i widzę, czy ktos kłamie czy nie
Masz problem z trądzikiem? Tutaj znajdziesz skuteczne rozwiązanie: http://sposobynatlustacere.pl/aknenormin-na-tradzik/
Sienna

Reklama

Postprzez arek33ed » 10:09 01 lip 2018

Wie ktoś z was ile obecnie kosztuję kino domowe w sklepie.
arek33ed

Reklama

Powrót do Dyskusja ogólna