LG GT540 Swift - dyskusja

Re: LG GT540 Swift - dyskusja

Postprzez robbyx72 » 11:26 04 sty 2011

Wrzuciłem 2.1 Era i jak na razie wszystko OK.
robbyx72

Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: swift
ROM: GreenexOneOne
Operator: ERA

Postprzez Mesjash » 14:41 04 sty 2011

I jak? Dużo śmieci od operatora? W wersji od Plusa był Czasoumilacz, Informacje, Sims 3, naviexpert, jedna dodatkowa tapeta, zmieniona animacja startowa i podmienionych kilka dźwięków powiadomień. Po roocie udało mi się powywalać dodatkowe aplikacje za pomocą Titanium Backup, a rom śmiga bardzo ładnie.
Mesjash

Spec

Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 96
ROM: Windows Phone 8

Reklama

Postprzez robbyx72 » 14:57 04 sty 2011

Usunąłem wszystkie gry od operatora ( Prince of Persia, Monopoly i coś tam jeszcze, chyba Sims'y), aplikacje społecznościowe, Naviexpert'a , Allegro, poza tym kilka aplikacji które standardowo były w sofcie a ich nie potrzebuję np. Edytor Video. Zastanawiam się jeszcze nad usunięciem Live Wallpapers'ów bo też nie używam :P. Jeśli chodzi o animację startową to nie zwróciłem uwagi na taki szczegół ( nie pamiętam co było w 1.6 :)), dźwięki i tapety chyba są te same.Dodałem sobie Cache Mate, History Eraser, Quick App Clean i Root Manager (oczywiście tel zrootowany) Mam ten ROM od kiedy pojawił się na forum i jak dotąd nie mam się do czego przyczepić. Jak będę miał trochę wolnego czasu to wrzucę na próbę niebrandowany i zobaczymy jak się sprawuje.
robbyx72

Reklama

Postprzez Mesjash » 16:00 04 sty 2011

A ja już myślę nad tym:LG GT540 - OpenSwift Project - (OS 2.2.1)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857213
ciągle są bugi, radio fm nie działa, ale zapowiada się całkiem dobrze.
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez robbyx72 » 21:29 04 sty 2011

Też to widziałem na polskojęzycznym forum i czekam aż będzie w pełni funkcjonalne. Jak na razie 2.1 Ery mi wystarcza :P , ale zgodnie z tym co wcześniej napisałem wgram niebrandowane do testowania, a potem może Vanilla Eclair, zostało w tym ROMie tylko to co niezbędne (i to mi się w nim podoba) a każdy może dograć to co potrzebuje dodatkowo.

[admin]Wyciąłem link do konkurencji, Palmoster.[/admin]

Palmoster sorki, doczytałem już ;)
robbyx72

Reklama

Postprzez robbyx72 » 20:44 10 sty 2011

Dzisiaj musiałem skorzystać z nawigacji i problem.... w sofcie 2.1 Ery nie działa mi GPS.... w poprzednim który miałem ( Orange chyba :) ) było OK, teraz chyba z pół godziny łapał fixa i nic, dobrze ,że w drugim telefonie (Nokia5230) też mam wgraną navi... A więc szybciej niż zamierzałem będę wgrywał niebrandowany do testów, ewentualnie wrócę do tego który miałem pierwszy

Wgrałem niebrandowany i ciągle komunikaty w stylu "proces com.android.phone został niespodziewanie zatrzymany. spróbuj ponownie" itp.
robbyx72

Reklama

Postprzez sevenfan » 16:35 11 sty 2011

A jak zrobić backup danych przed aktualizacją z 1.6 do 2.1?
sevenfan

Podziękował : 0
Telefon: LG GT540
Operator: Plus

Reklama

Postprzez Mesjash » 17:23 11 sty 2011

@robbyx72 - robiłeś wipe/przywracanie ustawień fabrycznych po aktualizacji softu? Może wywaliłeś z niego o jedną rzecz za dużo? Wywalenie czegokolwiek od google powoduje czasem takie problemy, nawet głupiego Gtalk.

@sevenfan - kontakty, maile, zadania synchronizuję z kontem google, a po reinstalacji systemu i synchronizacji mam je ponownie. Aplikacje proponuję titanium backup, o tu: viewtopic.php?f=2&t=788
Zdjęcia i inne takie lepiej przenieść na komp i po wszystkim wrzuci ponownie. Na backup sms jakoś nie mam pomysłu.
Spróbuj też zrobić backup przy pomocy LG PC Suite IV, bo ma taką opcję.
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez robbyx72 » 18:36 11 sty 2011

Jasne, że zrobiłem wipe ....tyle to jeszcze wiem :P a tak poważnie wgrałem dzisiaj po kolei niebrandowany, oficjalny polski i europejski i z każdym były jakieś problemy. Wrzuciłem ten którym aktualizowałem z 1.6 (chyba Orange) ,zdaje się , że z listopada, i wszystko wróciło do normy. Z aplikacji raczej nie wywaliłem nic za dużo, tylko gry i aplikacje społecznościowe, googlowskich nie ruszam bo wiem że później soft się sypie :) Tak więc nie wiem czy to przypadłość mojego egzemplarza, czy inni też tak mają/mieli
Ostatnio edytowano 21:43 11 sty 2011 przez robbyx72, łącznie edytowano 1 raz
robbyx72

Reklama

Postprzez Mesjash » 18:51 11 sty 2011

To w skrócie mój życiorys: play 1.6, i reszta 2.1: bałtycki, francuski, holenderski, grecki, europejski, polski (czyli ten sam co 3 poprzednie), potem znów ten poprawiony europejski i wreszcie Plus. Pomijając fakt, że w "download mode" mam ciągle animację z tego francuskiego :!:, to żadnych cyrków nie miałem.
Osobiście nie używam navi pod Andkiem. Jak wyjdzie AM na Androida, to się zastanowię co dalej, póki co pozostaje stary poczciwy Pentagram z Win 5 CE i AM.
Do rzeczy, bo się OT zrobił. Pozostaje Ci chyba wrzucić niebrandowany, linki gdzieś tam wcześniej w poście. U mnie ten poprawiony sprawował się chyba lepiej niż nowszy build z Plusa, ale jestem za leniwy, żeby go zmieniać. Nic innego chyba nie wymyślisz.
No chyba, że zwariował Ci jakiś task killer lub Startup manager powyłączał jakieś usługi?
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez robbyx72 » 21:43 11 sty 2011

Tak jak napisałem, wrzuciłem z powrotem ten którym na początku zaktualizowałem z 1.6 na 2.1 ( Orange, chyba 1 dostępny soft 2.1 na ten telefon) i wróciło do normy. Miałem navi Navia z AM 6.x.x, ale używałem sporadycznie,więc wystarcza mi ta w tel i nie muszę mieć 2 urządzeń przy sobie :) Task Killera używam cały czas tego samego i do tej pory był spokój, więc to raczej nie jego wina. Jak będę po egzaminie w pracy , to będzie więcej luzu i spróbuję wgrać Vanilla Eclair
robbyx72

Reklama

Postprzez Mesjash » 19:48 16 sty 2011

Ja już się przesiadłem na 2.2.1 z tego wątku
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników:
Musisz się zarejestrować, aby zobaczyć co jest tutaj napisane.

Do tego recovery ClockworkMod. Wszystko śmiga dużo szybciej niż na oficjalnym 2.1. Żadnych śmieci, nawet tych od googla.
Jedyny poważny problem to brak radia FM, którego od zakupu telefonu nie używałem ani razu.
Sama zmiana romu to zabawa na godzinę, ale warto.
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez marcinhall » 12:35 18 sty 2011

witam ciepło... :D Mam Swifta w sieci Plusa,Andka 2.1 ,jakie mogę usługi ,orginalne Plusowskie,dodać do Menadżera zadań ES [bo takowego używam ] żeby automatycznie zostały wyłączane,a telefonik zyskał troszkę miejsca...oraz czy istnieje jakaś aplikacja do obsługi stanu [naładowania,rozładowania] bateri ,najlepiej z alarmami,żebym wiedział kiedy muszę podłączyć Swiftka do ładowania ?
marcinhall

Telefon: LG SWIFT GT540

Reklama

Postprzez Mesjash » 13:56 18 sty 2011

Witam nowego użytkownika. Managerem zadań jedynie powyrzucasz te programy z "autostartu", czyli nie będą się uruchamiać wraz z telefonem. Jeśli chcesz się ich całkowicie pozbyć i zwolnić trochę miejsca, to tak:
1. Root telefonu z wątku tutaj: viewtopic.php?f=185&t=721
2. Instalujesz Titanium Backup, znajdziesz go oczywiście na forum: viewtopic.php?f=2&t=788
3. Po zainstalowaniu ściągnie ci się busybox automatycznie.
4. Wchodzisz w backup/restore i wywalasz: Czasoumilacz, Informacje, Sims 3, naviexpert. Nie pamiętam, co tam jeszcze jest od Plusa, bo miałem ten rom tylko chwilę. Nie ruszaj niczego od googla, nawet Gtalka, bo będą problemy typu "proces abc został niespodziewanie zamknięty."

Co do baterii, możesz sprawdzić to: viewtopic.php?f=2&t=987 . Ja osobiście używam Battery Left Free, który znajdziesz w markecie. Pokazuje Ci dodatkowy widget z poziomem naładowania baterii, ile % zostało, kiedy padnie, co zżera baterię najbardziej, i ma kilka ciekawych opcji konfiguracji.
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez młody » 18:53 11 kwi 2011

Siemka szukam betatesterów na mój nowy custom rom. Pierwsza beta wyjdzie w piątek, jak coś pisać na pw
Plany na rom:
* Android 2.3.3 (odcyjanogenowany - usunięte funkcje cyjana, oprócz tweaków od CodeAurora)
* Theme: Honeycomb
* Odtwarzacz: Honeycomb
* Tapety: Honeycomb
* Dzwonki: Honeycomb
młody

Otrzymał podziękowań: 6
Telefon: LG GT540
ROM: GreenDroid 2.0
Operator: 36i6

Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona