LG GT540 Swift - dyskusja

Re: LG GT540 Swift - dyskusja

Postprzez Mesjash » 18:33 21 lis 2010

To tak jak pisałem na PW sieci osiedlowe (bo o nie chodziło) - nawet te niezabezpieczone WEP czy WPA-PSK mają zwykle filtrowanie klientów po adresie MAC karty sieciowej i tu jest problem, Twojej nie ma na liście klientów, więc net Ci nie działa. W przeciwnym wypadku nikt by za nie nie płacił za korzystanie z sieci, bo po co, skoro niezabezpieczona. Tego raczej nie przeskoczysz.
Mesjash

Spec

Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 96
ROM: Windows Phone 8

Postprzez hades27 » 20:17 23 lis 2010

nie wiem o co chodzi ale LGMobile update. Nie wykrywa mi GT540 instalowałem sterowniki do gt540 i dalej nic cały czas jest napisane podłącz telefon podłączam odłączam i nic. Możliwe ze jest to wina windows7 po prostu LGMobile update. nie działa pod tym systemem.
hades27

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Telefon: LG GT540 Swift
ROM: 2.1
Operator: Plus

Reklama

Postprzez Mesjash » 20:42 24 lis 2010

Jam mam Win7 i nie ma najmniejszego problemu. Sterowniki instalowałeś przy pomocy LGMobile update? Jest ich tam dosyć sporo, może nie wszystkie masz? Jeśli masz z innego źródła wywal je i zainstaluj poprzez wspomniany program.
Mi zainstalował między innymi:
LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.7_All_Win7
LGAndroidDriver_WHQL_ML_Ver_1.0_All_Win7
LGSmartPhone_ModemlinkDUNDrive_WHQL_ML_Ver_1.0
LGSmartphone_USBDriver_WHQL_ML_Ver_1.0
To na pewno nie wina windowsa.
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez hades27 » 22:09 24 lis 2010

U mnie tylko zainstalowało LGUSBModemDriver.
LGMobile update pobrałem z strony LG.Jak wrócę z nocki spróbuję jeszcze raz to pobrać i zainstalować
hades27

Otrzymał podziękowań: 3
Telefon: LG GT540 Swift
ROM: 2.1

Reklama

Postprzez Mesjash » 22:16 27 lis 2010

Nie musisz się spieszyć. Z powodu błędów wykrytych w już wypuszczonych wersjach 2.1 (wyszły m.in. ROM z Orange, polski niebrandowany oraz Open Europe) LG wstrzymało wydawanie aktualizacji dla innych operatorów.
Dotychczasowe błędy to np. problemy z dodzwonieniem się do kogoś z gt540, gdy ten używał sieci 3G, błędy w tłumaczeniach, marna jakość nagrywania kamery (w 1.6 był format .mp4, w 2.1 jest tylko .3gp). Ostatni błąd to podobno tylko modyfikacja, mająca zaoszczędzić miejsce w telefonie, bo minuta .mp4 to z 15MB, a w .3gp około 3MB, ale jakość w .3gp jest po prostu masakryczna.
Dotychczasowe romy zawsze miały "Usługi Orange" w menu, nawet jak telefon należał do innego operatora, w menu synchronizacji dwa razy występowało "Synchronizuj aplikację kalendarz" brakowało synchronizacji kontaktów (bug w tłumaczeniu, synchronizacja była). Wejście w kontakty/rejestr połączeń również trwało strasznie długo.
Dzięki ogromnej ilości zgłoszeń dotyczących tych błędów, LG postanowiło wstrzymać wydawanie nowych wersji 2.1 do czasu naprawienia błędów. Jako ciekawostkę mogę dodać, że miałem również po drodze romy z językiem polskim: francuski, grecki i europejski - te same błędy występowały we wszystkich. Na rom z Plusa musimy więc jeszcze poczekać...
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez MAXIS » 22:26 07 gru 2010

A moze mi ktos podac gdzie jest opisane jak zrobic aktualizacje z 1.6 do 2.1 Orange

I czy przez ta aktualizacje nie strace gwarancji ?
MAXIS

Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: LG GT540
Operator: Orange

Reklama

Postprzez Mesjash » 10:30 12 gru 2010

Gwarancji nie stracisz, bo to oficjalny soft od Orange.
Szczegółowy opis masz na stronie pomocy technicznej LG:
http://www.lg.com/pl/support/mc-support ... upport.jsp
1.Pobierz aplikację LG Mobile Support na PC (do pobrania pod powyższym linkiem)
2. Kliknij polecenie 'install USB Driver' (Zainstaluj sterownik USB) i wybierz model, który chcesz zaktualizować. Prawidłowy sterownik USB zostanie zainstalowany (Uwaga: telefon nie będzie połączony z komputerem).
3.Jeśli sterownik USB jest już zainstalowany, podłącz włączony telefon do komputera przy użyciu kabla USB dostarczonego w zestawie.
4.Kliknij polecenie 'Start Updating' (Rozpocznij aktualizację).
Pod żadnym pozorem nie odłączaj telefonu od kompa do czasu zakończenia aktualizacji.
Pamiętaj, że aktualizacja wyczyści Ci wszystko z telefonu - kontakty, maile, programy, zdjęcia. Zadbaj więc o przeniesienie ważnych danych przed rozpoczęciem aktualizacji.

Edit: Dziś wyszła nowa wersja softu 2.1 od Orange: Poland GT540.AORP V20b 2010-12-13
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez kukazamura » 12:06 13 gru 2010

A czy wiadomo kiedy wyjdzie 2.1 od Plusa ?
kukazamura

Podziękował : 3
Telefon: LG GT540 & SAMSUNG ACE
ROM: lg 2.1 update 1 ace 2.2.1

Reklama

Postprzez Mesjash » 12:21 13 gru 2010

Też czekam. Najpierw miał być czerwiec, potem sierpień, październik, do końca listopada, teraz słyszałem o styczniu.
Dobra wiadomość jest taka, że po niemal miesiącu przerwy znów zaczęły wychodzić wersje 2.1, czyli pewnie usunęli błędy.
Możesz próbować instalować wersje niebrandowane (czyt. bez śmieci od operatora). Wszystkie ustawienia (APN, MMS) działają, brakuje jedynie tapet z logo, dzwonków od operatora, ale za tym raczej tęsknił nie będziesz.
Problem w tym, że niebrandowanej nie zainstalujesz sposobem opisanym 2 posty wyżej. Jest kilka metod instalacji dowolnego romu, ale trochę skomplikowanych (można uwalić telefon i będzie służył jedynie jako przycisk do papieru)

Za ten post autor Mesjash otrzymał podziękowanie od:
kukazamura
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez kukazamura » 12:33 13 gru 2010

Dzięki za odpowiedz. Wole poczekać bo przycisku do papieru nie potrzebuje :D
kukazamura

Podziękował : 3
Telefon: LG GT540 & SAMSUNG ACE
ROM: lg 2.1 update 1 ace 2.2.1

Reklama

Postprzez robbyx72 » 20:12 14 gru 2010

ale trochę skomplikowanych (można uwalić telefon i będzie służył jedynie jako przycisk do papieru)

- ja instalowałem soft V20a metodą "ruską" - zciągnąłem to co potrzeba : soft w pliku .kdz, program KDZ do flashowania z win enablerem (ruski) , kilka kliknięć i po kilkunastu minutach miałem Andka 2.1 pl. Jeśli postępujesz ściśle wg podanej instrukcji to nie rozumiem jak można uwalić tel...... Swift to nie pierwszy tel w którym zmieniałem soft i nigdy nie udało mi się stworzyć "przycisku do papieru" :P , tak więc pozdrawiam i życzę udanego flashowania :)

Notatka moderatora
 Używaj funkcji Quote do cytowania postów innych. - darnox 
robbyx72

Podziękował : 1
Telefon: swift
ROM: GreenexOneOne
Operator: ERA

Reklama

Postprzez Mesjash » 14:53 15 gru 2010

Jeśli postępujesz ściśle wg podanej instrukcji to nie rozumiem jak można uwalić tel.

No mi się udało. NIS 2010 zablokował mi "złośliwe oprogramowanie" podczas działania kdz_fw_upd.exe i komp zawisł na 2 godziny, a telefon zawisł na logu LG :shock: . O tym nie było mowy w instrukcji. Oczywiście komp przestał odnajdować tel nawet w "download mode", a ty pamiętaj, żeby "nie odłączać usb" . Cóż, było ciepło, ale za czwartym razem poszło.
Gdybym podał na tym forum ruski przepis, zaraz pojawiłby się nowy temat "pomocy, telefon nie wstaje po flashowaniu" - bardzo poczytny. Wiesz dobrze, że wyłączanie wirtualnego modemu, instalacja wszystkich sterowników, uruchamianie jako admin, enabler, obsługa programu składającego się wyłącznie z krzaczków i znaków zapytania żeby wgrać rom, który ma tyle bugów może sprawić sporo problemu użytkownikowi, który nawet nie wie, gdzie szukać owego romu.
Znów zaczęły wychodzić wersje 20x, więc może lepiej zaczekać i oszczędzić stresu mniej zaawansowanym użytkownikom.
Ostatnio edytowano 10:31 16 gru 2010 przez Mesjash, łącznie edytowano 1 raz
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez robbyx72 » 21:59 15 gru 2010

1. darnox - OK, sorry :)
2. Mesjash- No fakt, nie wziąłem pod uwagę złośliwości np. NIS, mnie avast tak nie atakował.... :shock: Poza tym założyłem, że za wgrywanie romu bierze się ktoś kto ma o tym jakieś pojęcie. :P
robbyx72

Podziękował : 1
Telefon: swift
ROM: GreenexOneOne
Operator: ERA

Reklama

Postprzez Mesjash » 10:30 16 gru 2010

Właśnie wyszła poprawiona wersja romu europejskiego: Europe GT540.ANEU V20b 2010-12-16
Link:
Kod: Zaznacz cały
Kod ukryty dla gości. Zarejestruj się aby zobaczyć treść tego kodu.

Wygląda na to, że bugi usunięte :)
Ja używam do zabawy angielskiej wersji kdz_fw_upd.exe Nie wymaga enablera, ale wymaga zainstalowania MSXML 4.0 SP3 Parser.
Dodatkowo ma tryb "emergency" dla uwalonych telefonów, no i wreszcie wiesz co wciskasz, bo są napisy na przyciskach, zamiast krzaczków.
Mesjash

Spec

Reklama

Postprzez Mesjash » 09:36 23 gru 2010

Wreszcie wyszły oficjalne wersje Androida 2.1 dla Ery i Plusa. Wersja dla Orange dostępna była wcześniej.
Spis wraz z linkami tu: viewtopic.php?f=186&t=993
Ostatnio edytowano 14:13 18 sty 2011 przez Mesjash, łącznie edytowano 1 raz
Mesjash

Spec

Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja ogólna