Uwagi i spostrzezenia dotyczace Era G1

Uwagi i spostrzezenia dotyczace Era G1

Postprzez Palmoster » 04:36 22 kwi 2010

Telefon HTC Dream czyli Era G1 jest już moim drugim (po HTC Magic) telefonem opartym o system operacyjny Android i murze powiedzieć, ze nie żałuje póki co zamiany. Bardzo dużą zaleta tego modelu jest fizyczna pięciorzedowa klawiatura qwerty, która sprawuje się znakomicie! Pisanie na niej to czysta przyjemność, czego nie można powiedzieć o wirtualnej znanej z magica... Dla przykładu tekst, który znajduje się w tym poście został w pełni na niej napisany. Ten sam tekst pisany na wirtualnej miałby błędy w każdym słowie oraz moje nerwy byłyby w strzępkach. Weda tego modelu jest jednak zdecydowanie mała pamięć RAM bo tylko 192 MB gdzie magic ma aż 288MB. Możemy wiec zapomnieć o ROMach z nakladka SenseUI. Jednak przy normalnej pracy na ROMie Cyana pamięci wystarcza, dzięki dodatkowej partycji Swap, która w moim przypadku wynosi 96MB na karcie class 4.
Palmoster

Podziękował : 33
Otrzymał podziękowań: 48
Telefon: HTC Sensation XE
ROM: HTC Sense 4.1 by mickel
Operator: Play

Postprzez adiemus » 17:06 24 kwi 2010

Przy dosyć częstym użytkowaniu klawiatura QWERTY jest bardzo uzyteczna, co do ramu to wcale nie jest taki muł :P Idzie sie przyzwyczaić np super D jest dosyć szybkim romem ;)
[center][/center]
adiemus
Zasłużony

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 5

Reklama

Postprzez respublikamroja » 21:44 24 kwi 2010

Potwierdzam. SuperD nie muli. Ostatnio używam Cyana ale wracam jutro do SuperD. Jeśli chodzi o QWERTY to następny mój telefon też musi mieć fizyczną klawiaturę.
Zastanawiam się nad Milestone. Ogólnie pamięć jest okej i wystarcza do większości aplikacji itp.
respublikamroja
Zasłużony

Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 15
Telefon: co miesiąc inny
ROM: co kilka dni inny
Operator: Orange

Reklama

Postprzez nokiaspl » 23:43 24 kwi 2010

ja nie mam żadnych spostrzeżeń do tego tela,na romie danut's by laszlo v2 idzie jak burza
Ostatnio edytowano 10:45 25 kwi 2010 przez nokiaspl, łącznie edytowano 2 razy
nokiaspl
Zasłużony

Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 7
Telefon: nokia N82 ,N8
ROM: Orginalny symbian
Operator: Era ->T-Mobile

Reklama

Re: Uwagi i spostrzezenia dotyczace Era G1

Postprzez nokiaspl » 20:44 11 maja 2010

w Sumie nie zamieniłbym ten telefon na inny moze na N82 lub Milestonke
Obrazek
nokiaspl
Zasłużony

Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 7
Telefon: nokia N82 ,N8
ROM: Orginalny symbian
Operator: Era ->T-Mobile

Reklama

Postprzez Com10 » 00:25 15 gru 2010

Klawiatura qwerty spisuje sie znakomicie, niestety w g2 jej nie ma http://www.gsmmaniak.pl/8233/htc-g2-magic-prezentacja/
Co złe to nie ja

Im wyżej się wzniesiesz tym boleśniejszy upadek
Com10

Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 0
Telefon: HTC G1
ROM: 1.6
Operator: Play

Reklama

Postprzez JohnnyR » 20:43 19 maja 2013

Takie moje wynurzenia :)

Nigdy nie byłem zwolennikiem telefonów 'wszystkomających', lecz pewien stan rzeczy 'zmusił' mnie do zakupu telefonu HTC Dream, w Polsce bardziej znanego jako Era G1. Długo zastanawiałem się nad tym telefonem- nowy, nietestowany wcześniej na innych telefonach system operacyjny Android, rozsuwana poprzecznie klapka, internet, Gmail i wiele wiele funkcji przemawiało za wszystkim, lecz w kiepskim wykonaniu. Po spędzeniu wielu wielu godzin na forach internetowych na temat telefonu Era G1- zdecydowałem się i w 100% tego nie żałuję. Telefon posiadam już od jakiegoś czasu, więc przejdźmy do konkretów.

System operacyjny Android, który wg. mnie sprawuje się idealnie- nie wiesza się, aplikacje otwierają się niemal błyskawicznie- inżynierzy z Google stworzyli świetny OS telefonów komórkowych.

Duży ekran dotykowy jest czuły, reaguje nawet na muśnięcie palcem (kolega posiada LG Viewty- trzeba użyć więcej siły,aby reagował)

Trackball- idealne rozwiązanie w telefonach komórkowych z dotykowym ekranem- urządzenie zastępuje myszkę, jest łatwe w obsłudze nie zajmuje wiele miejsca.

Menu i ustawienia są banalnie proste- niczym NOKIA, wszystko ładnie pogrupowane.

Klawiatura dotykowa QWERTY- na pierwszy rzut oka, małe przyciski, wydające się sprawiać trudność w pisaniu SMS i przeglądaniu internetu- nic podobnego- piszę się REWELACYJNIE- do tego możliwość wyświetlenia klawiatury ekranowej bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Android Market, w którym znajdują się SETKI TYSIĘCY darmowych aplikacji, stoper, barman, livescores, pogoda, gry (również z czujnikiem ruchu) pozwala jedynie dwoma kliknięciami za DARMO zainstalować wiele użytecznych aplikacji, a za pomocą jednego kliknięcia usunąć je z telefonu, automatyczne informacje o aktualizacjach zainstalowanych aplikacji jak i OS Android są bardzo pomocne.

Możliwość ustawienia wg. swojego 'widzimisie' pulpitu (który podzielony jest na 3 ekrany), również ułatwia korzystanie z telefonu, kontakty, foldery, widżety- to wszystko po dobrym zsynchronizowaniu i przyzwyczajeniu się jest bardzo komfortowe.

Możliwość dzielenia kontaktów na ulubione, również ułatwia wybieranie numerów z osobami,z którymi rozmawiamy częściej niż z innymi ;)

Grupowanie SMS od użytkowników jest wg. mnie bardzo dobrym pomysłem, na jednym ekranie widzimy co pisaliśmy my i druga osoba wcześniej- nie trzeba wracać do skrzynki odbiorczej,aby zobaczyć na jaki temat rozmawialiśmy wcześniej ;p w skrócie, SMSy wyglądają jak czat, czy rozmowa na gg

Aparat 3,2Mpx nie powala na kolana,ale nie to jest jego przeznaczeniem. Jak na swoją rozdzielczość,robi bardzo dobre zdjęcia, pod warunkiem, że jesteśmy w świetle dziennym.

Minusem we wszystkich telefonach G1 jest skrzypiąca 'klapka' po naciśnięciu jej prawego dolnego rogu.
Trochę budowlanki ;-) firma budowlana poznań
JohnnyR

Telefon: HTC One

Reklama

Postprzez Geronimo » 22:45 23 maja 2013

Mi gubi zasięg, co jest?
Włamanie? Kradzież? Warto się zabezpieczyć automaty do bram
Geronimo

Telefon: Samsung Avila

Reklama

Postprzez Dlogiss » 00:36 30 maja 2013

mi też ale tylko czasem
Wypasione hotele kraków
Dlogiss

Telefon: xperia x9
ROM: brak
Operator: idea

Reklama

Postprzez Michaex » 01:47 19 cze 2013

Era G1 - Oldschool :)
Michaex

Reklama

Postprzez Bodziu » 18:05 31 lip 2013

darmo
Bodziu

Telefon: fasdas
ROM: wadaw
Operator: 123

Reklama

Postprzez Kedzior1 » 18:39 01 sie 2013

brawisimo jest fajnie
Kedzior1

Telefon: dasda
ROM: dassd
Operator: sadasd

Reklama

Postprzez jarold » 12:00 11 wrz 2015

Koszmarnie lagujący ten telefon. Dobrze, że dałem za niego złotówkę, bo jakbym go kupił na wolnym rynku to chyba bym oszalał ze złości.
jarold

Reklama

Postprzez MyszkaMiki » 11:10 16 lis 2015

miałem i cieszę się że już go nie posiadam

lutownice elektryczne
MyszkaMiki

Reklama