Aktualizacja do wersji 2.1

Aktualizacja do wersji 2.1

Postprzez respublikamroja » 13:59 08 cze 2010

Witam, czy próbował ktoś już aktualizować ten model przez oprogramowanie Samsunga? Kies lub New PC Studio (jakoś tak:))
Z tego co dostałem info na stronce, to jak ktoś ma w sieci Play to robią to przez serwis Samsunga. W sieci Era idzie przez ten program podobno.
Więc moje pytanie brzmi:
Jeśli kolega ma w Play i podmienię jego kartę z moją (Era), to czy aktualizacja zaskoczy? Pojutrze będę próbował, ale może ktoś wcześniej tak robił i ma doświadczenie jakieś?
Tak dla ścisłości: na jego karcie nie idzie aktualizacja.
respublikamroja
Zasłużony

Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 15
Telefon: co miesiąc inny
ROM: co kilka dni inny
Operator: Orange

Re: Aktualizacja do wersji 2.1

Postprzez Palmoster » 15:24 08 cze 2010

Ja myślę (tak na własny rozum), że to nie jest kwestia karty sim jaka jest w telefonie. Każdy operator trochę grzebie w sofcie i na pewno jest info co to za soft. Co za tym idzie nie ważne jaką kartę włożysz telefon dalej jest z Play/Era.
Palmoster

Podziękował : 33
Otrzymał podziękowań: 48
Telefon: HTC Sensation XE
ROM: HTC Sense 4.1 by mickel
Operator: Play

Reklama

Postprzez respublikamroja » 17:11 08 cze 2010

Tyle, że w I5700 nie zauważyłem dodatków z Play. Nie ma też simlocka. No cóż, najwyżej przejdziemy się do serwisu Samsunga i tam wgrają.
respublikamroja
Zasłużony

Reklama

Postprzez respublikamroja » 15:00 22 sie 2010

W serwisie w poznaniu powiedzieli, że czas oczekiwania 2 tygodnie. No jaja sobie robią żeby zostawić na 2 tyg telefon u nich:/
Postanowiłem napisać szybki tutorial jak zaktualizować system do 2.1 bez roota.

Zapewne wiele osób zastanawia się jak to wygląda sprawa z gwarancją, jeśli samemu wgramy nowe oprogramowanie. Firma nie ma podstaw odmowy naprawy telefonu jeśli wgrywacie oryginalny soft. Jeśli nie wgrywacie zmodyfikowanego systemu, nie przerabiacie telefonu to nie tracicie gwarancji. Tak jest napisane w gwarancji Samsunga. Jednak przed przystąpieniem do aktualizacji zalecam przeczytanie warunków gwarancji. Producenci mogą je w każdej chwili zmienić.

Muszę zaznaczyć, że aktualizację wykonujesz tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Każdy tego typu proces może nieść ze sobą niepożądane efekty. Telefon może przestać odpowiadać i zamienić się w znaną “cegiełkę”.

Jeśli doszedłeś do tego momentu i dalej jesteś przekonany o tym, że chcesz mieć nowy system w telefonie, to przeczytaj kilka porad o tym co zrobić przed rozpoczęciem aktualizacji.

Upewnij się, że telefon masz w pełni naładowany. Wykonaj sobie kopię zapasową danych z telefonu. Z kontaktami nie ma problemu, możesz je łatwo zsynchronizować z Gmail. Do pozostałych rzeczy warto użyć programu do backupu. Po tych czynnościach najlepiej wyciągnij kartę SIM i kartę pamięci. Ostrożności nigdy za wiele.

Do aktualizacji oczywiście potrzebujesz komputera. Zrobisz to na Windowsie XP lub nowszym. Program Odin pobierzesz tutaj
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników:
Musisz się zarejestrować, aby zobaczyć co jest tutaj napisane.

Być może będziesz potrzebował również sterowników

Oczywiście najważniejszy jest soft:
I570EXXJF2

Instalujemy program Odin.
Podłącz telefon do komputera.
Później wgrywamy sterowniki.
W systemie telefon wtedy powienien być wykrywany jako modem Samsunga na USB.
W telefonie włączamy moduł debugowania i w tym czasie w urządzeniach powinno pojawić się nowe o nazwie: Samsung Android Composite ADB Interface.
Wyłącz telefon.
Przejdź do trybu Download poprzez przytrzymanie dłużej klawiszy: volume_down+camera+czerwona słuchawka.
Podłącz telefon do komputera.
Teraz uruchamiamy program Odin na komputerze (w trybie administratora).
W programie wybieramy odpowiedni plik: spica_jc3.ops odpowiada za system Android 2.1.

Jeśli chcesz wgrać Androida 2.1:
W polu OPS wybierz plik: spica_jc3.ops.
W polu One Package wybierz plik I570EXXJF2.
W option zaznacz: One Package, Reboot, Protect OPS, Reset Time powinno domyślnie być ustawione na 300.

Jeśli masz jakieś problemy z aktualizacją spróbuj wszystko od początku krok po kroku na wyłączonych wszystkich programach w systemie włącznie z firewallem i antywirusem.
Powodzenia.
respublikamroja
Zasłużony

Reklama

Powrót do ROMy i Modyfikacje