Wifi problem z połączeniem do sieci

papniak
Telefon: xperia x8
Wifi problem z połączeniem do sieci

Post autor: papniak » 16:28 01 paź 2012

Witam mam problem z wifi w telefonie se xperia x8. No więc tam klikam na sieć, wpisuje hasło, klikam pomoc i teraz nic się nie dzieje po pewnym czasie tam gdzie pisze Wi-Fi pisze rozłączono. Próbowałem też na tablecie z androidem też nie działało wczoraj kumpel przyszedł z systemem windows phone czy jakoś tak i mu działało proszę o pomoc :/
Ps. Router to tp-link

Marcin1998108
Telefon: xperia x8
ROM: GingerDX v22
Operator: Play
Re: Wifi problem z połączeniem do sieci

Post autor: Marcin1998108 » 21:48 09 lis 2012

Możesz spróbować w ten sposób, że musisz usunąć pewien plik z plików systemowych programem Root Exploer ( wymagany root telefonu, a program jest na telefon). Ja tak sobie wi-fi naprawiłem w mojej x8 :D

bradasek

Post autor: bradasek » 19:14 28 cze 2019

A może to po prostu wina sprzętu? W moim przypadku było bardzo podobnie szukałem usterki wszędzie i na sam koniec okazało się, że pomogła wymiana routera. Skorzystałem z oferty https://tekniska.pl kupując bezprzewodowy router by nawet się nie męczyć z żadnym okablowaniem i oprócz tego, że problem zniknął to jeszcze internet śmiga szybciej niż poprzednio :)

mamuuncik

Post autor: mamuuncik » 09:40 09 lip 2019

Najczęściej pewnie otrzymujesz poradę "zresetuj wszystko" :D Wina może leżeć po stronie sieci, routera. W przypadku problemów z siecią, serwerem często stosuje się odpowiedni sprzęt taki jak http://interlab.pl/produkty/testery-sieci-lan.html Jednak są to już rozwiązania dla instalatorów, wykorzystywane przez administratorów sieci. Dzięki testerom sieci można znaleźć problemy z okablowaniem w sieci LAN.

ODPOWIEDZ