poczta i pliki office

Problemy ogólne związane z Androidem
Awatar użytkownika
amanda
poczta i pliki office

Post autor: amanda » 01:35 14 sie 2011

kupiłam sobie sama galaxy I5510 bo powiedziano mi że obsłuży pliki office'a, potrzebny mi tylko podgląd bez edycji worda i excela, pliki obsługuję aplikacjami z marketu ale tylko te które mam na karcie sd lub przesłane przez wifi lub blutacza, załączniki z poczty nie otwiera twierdząc że w telefonie nie ma programu do obsługi takiego pliku (próby z .doc i .docx) co mam zrobić z takim fantem? zainstalowane mam oliveoffice, documents2go i thinkoffice lite, może brak mi jakiś ustawień? proszę o pomoc i pozdrawiam magda
przepraszam jeśli temat nie w tym miejscu...

Notatka moderatora
 To jest raczej miejsce do takich pytań ;). - darnox 

Awatar użytkownika
darnox
Moderator
Moderator
ROM: cały czas zmieniam :)
Operator: Orange
Kontakt:
Re: poczta i pliki office

Post autor: darnox » 09:28 14 sie 2011

U mnie dokumenty .doc wysłane jako załącznik w Gmailu wyświetlają się bez żadnej dodatkowej aplikacji ;). Jaką masz wersję Androida i Gmaila? Może spróbuj pobrać z Marketu Gmaila 2.3.5.

Awatar użytkownika
amanda

Post autor: amanda » 16:17 14 sie 2011

jak mi powiesz jak to sprawdzić to na pewno odpiszę... :-)) podejrzewam że android 2.2 bo tak w specyikacji na plejowej stronie jest napisane, nie próbowałam przez gmaila tylko przez przez przeglądarkę wbudowaną w telefon, wieczorem pobawię sie z programem i ustawie pocztę na razie bez pobierania nowego oprogramowania, czy ewentualnie w razie problemów ktoś może mi podać nr gg żeby tak na bierząco pot=rady udzielić ?

Awatar użytkownika
darnox
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: darnox » 16:47 14 sie 2011

Ustawienia -> Informacje o telefonie i Wersja systemu Android ;). Numer GG masz na PW ;).

Awatar użytkownika
amanda

Post autor: amanda » 20:20 14 sie 2011

no dzięki, głupia picza ze mnie że od razu nie wpadłam na to że przez gmaila sprawdze poczte tylko googlową... a ja potzrebuję wgląd do wp.pl, jasna anielka, jednak nadaję się na blondynkę... androida mam 2.2 jak przypuszczałam froyo.xwjl6 co by to nie oznaczało :-) z gmaila wiec dusza nic nie wyjdzie szukałam jakiegoś klienta pocztowego jednak z bezpłatnych wersji raczej nic nie znajdę a za outloka 46 zeta to jakieś nieporozumienie... dalej czekam rady panie i panowie i konstruktywnych porad ! bo szlak mnie trafi na wywaloną kasę, obym znowu nie musiała wrócić na MIO z winmobilem... bleeee microsoft !

Awatar użytkownika
amanda

Post autor: amanda » 20:38 14 sie 2011

znalazłam rozwiązanie pośrednie, otrzymaną pocztę z załącznikami muszę przekierowywać na konto mailowe w google... trochę to trwa chyba że znajdę opcję przeniesienia w poczcie na wp, jednak nadal poproszę o pomoc aby móc oglądać pliki z poziomu przeglądarki
pozdrawiam !

Awatar użytkownika
darnox
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: darnox » 20:55 14 sie 2011

W Androidzie powinnaś mieć jeszcze jedną aplikacje o nazwie "Poczta", możesz pobierać na nią pocztę z dowolnego serwera, nawet wp ;). Kiedy dostaniesz maila z załącznikiem masz tam dwie opcję: "Otwórz" i "Zapisz". Jeśli otwieranie się nie uda możesz zawsze zapisać plik na karcie i otworzyć go za pomocą jednego z programów do otwieranie tego typu plików, które pobrałaś ;).

Awatar użytkownika
Viperoo
Telefon: HTC Desire Z
ROM: Jutro i tak będzie inny

Post autor: Viperoo » 22:19 14 sie 2011

No jak kolega radzi. Ewentualnie pliki przeglądać na google docs.

Obrazek Obrazek
na PM umawiam się tylko na randkę ! :o

Awatar użytkownika
amanda

Post autor: amanda » 22:33 14 sie 2011

darnox pisze:W Androidzie powinnaś mieć jeszcze jedną aplikacje o nazwie "Poczta", możesz pobierać na nią pocztę z dowolnego serwera, nawet wp ;). Kiedy dostaniesz maila z załącznikiem masz tam dwie opcję: "Otwórz" i "Zapisz". Jeśli otwieranie się nie uda możesz zawsze zapisać plik na karcie i otworzyć go za pomocą jednego z programów do otwieranie tego typu plików, które pobrałaś ;).
no i jakoś tej poczty nie ma, dlatego szukam programu pocztowego, jak na razie bez efektu, podejrzewam, że play wyciął z systemu klienta pocztowego, poza tym gdyby nie gwarancja oddałabym fona do wgrania systemu na nowo wzorem windy (bleee), pełno w systemie jakiś głupich nakładek społecznościowych odnośników do stron www z reklamą playa aż się niedobrze robi, zanim zrobię tu porządek minie z miesiąc, a jak widać nie za bardzo znam sie na urządzeniach z androidem...

Awatar użytkownika
Viperoo
Telefon: HTC Desire Z
ROM: Jutro i tak będzie inny

Post autor: Viperoo » 00:17 15 sie 2011

może spróbuj https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

Co do śmieci zainstaluj oficjalne oprogramowanie nie brandowane producenta wtedy nie traci się gwarancji.

Obrazek Obrazek
na PM umawiam się tylko na randkę ! :o

Awatar użytkownika
amanda

Post autor: amanda » 00:18 16 sie 2011

dziękuję spróbuję jutro dzis na noc nie brałam nowego nabytku, zobaczymy czy sie powiedzie...

olirae

Post autor: olirae » 12:48 03 lis 2018

czesc

ODPOWIEDZ